Matovič narušil tlačovku Smeru, padali vulgarizmy a pochytil sa s Kaliňákom (video)

Matovič, potýčka s Kaliňákom, tlačovka Smeru
Igor Matovič narušil tlačovku Smeru a takto sa pochytil s Robertom Kaliňákom Reprofoto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 13. septembra 10:14

Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič narušil stredajšiu tlačovú konferenciu strany Smer-SD k uzatvoreniu hraníc a migrantom.

Fyzické potýčky

Na miesto pred úrad vlády doviezol auto s ampliónmi a smerákom vyčítal, že zaviedli tlačivá na legalizovanie dočasného pobytu nelegálnych migrantov. „Nebol to náhodou zákon mafiána Kaliňáka, ktorým ste povolili, aby mohli takýmto spôsobom mohli ísť cudzinci na Slovensko,“ obul sa do smerákov líder hnutia OĽaNO.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Matovič pripomenul smerákom dátum 13. marec 2018, kedy sa zákon schválil. „Vy si naozaj myslíte, že vaši voliči seno žerú, vy si naozaj myslíte, že vaši voliči nevedia napočítať do dvoch, vy ste schválili papierik, vďaka ktorému utečenci na Slovensko chodia,“ povedal Matovič.

Niektorí predstavitelia Smeru sa snažili amplióny odpojiť. „Choď do prdele, zlodej,“ reagoval Matovič, keď mu chceli zobrať mikrofón. „Choď do prdele, Kaliňák,“ vyhlásil a došlo aj k fyzickým potýčkam.

Výzva Smeru

Matovič tiež  členov Smeru opakovane označil za mafiánov a bastardov a uviedol, že sú zodpovední za smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj za problémy s nelegálnou migráciou. Na miesto neskôr dorazila aj policajná hliadka.

Predseda strany Robert Fico po odchode Matoviča z miesta vyzval vládu na zavedenie hraničných kontrol na priechodoch s Maďarskom.

„Ak vláda nepríjme rozhodnutie, na ktoré ju teraz nahovárame, tak budeme uvažovať o zvolaní mimoriadnej schôdze – iné riešenie nemáme. A budeme trvať na tom, že vláda musí prijať vládne nariadenie o obnovení hraničných kontrol,“ predseda strany Smer-SD.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRobert Kaliňák