V Banskej Bystrici sa po štvorprúdovke prechádzal medveď, zásahový tím prehľadáva celú lokalitu (foto)

medveď hnedý, medvede na Slovensku
V Banskej Bystrici sa v nočných hodinách pohyboval medveď, a to po štvorprúdovej ceste v smere od ihriska do Sásovej. Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V Banskej Bystrici sa v nočných hodinách pohyboval medveď, a to po štvorprúdovej ceste v smere od ihriska do Sásovej. Polícia po prijatí oznámenia kontaktovala Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Zvýšená monitorovacia činnosť

Ako v utorok informovala hovorkyňa mesta Zdenka Marhefková, medveďa naposledy videli na Javorníckej ulici a v okolí polikliniky na Rudohorskej ulici.

Zásahový tím preto aj v utorok pokračuje v prehľadávaní celej lokality smerom na Šachtičky. Monitorovaciu činnosť v lokalite zvýšila aj mestská polícia.

Prvoradá je bezpečnosť

Mesto v tejto súvislosti prosí obyvateľov, aby boli obozretní a dávali si pozor. „V prípade stretu s medveďom sa namiesto vyhotovenia videa či fotografie potichu a pokojne vzdiaľte a kontaktujte mestskú políciu na čísle 159,“ odporučila hovorkyňa.

„Bezpečnosť obyvateľov je pre nás prvoradá, preto vyzývame kompetentných, aby už konečne prijali neodkladné účinné opatrenia s cieľom zamedziť podobným situáciám. S blížiacou sa zimou môžu byť náhodné strety s medveďom čoraz častejšie,“ dodala za samosprávu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdenka Marhefková
Firmy a inštitúcie PolíciaZásahový tím pre medveďa hnedého