Opozícia opäť kritizuje meškajúce dotácie farmárom. Pokúsi sa o poslanecký prieskum v Poľnohospodárskej platobnej agentúre

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mladí farmári oceňujú programové vyhlásenie vlády na roky 2020 - 2024
Foto: Pixabay
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozícia chce zvolať mimoriadne zasadnutie Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie s cieľom zorganizovať poslanecký prieskum v Poľnohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Tamara Stohlová (PS), ako podpredsedníčka tohto výboru uviedla, že na poslaneckom prieskume v PPA chce opozícia zistiť, v akom stave je agentúra a čo s ňou spravili štyri výmeny na poste riaditeľa za štyri mesiace a najmä prečo nevypláca priame platby.

O stretnutie požiadali v liste

„Minister Richard Takáč sa od nástupu do funkcie vyhovára na problémy neriešené dvadsať rokov, pričom klasicky opomína dvanásť rokov vlád Smeru,“ vyhlásil poslanec NR SR Michal Sabo (PS).

Podpredseda Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS) a europoslanec Michal Wiezik (PS) uviedli, že sa chcú tiež stretnúť s riaditeľom PPA o čo ho požiadali v liste.

„Zlyhania PPA najviac zasiahli mladých farmárov a rodinné či malé farmy. Tie, ktoré chceli osobitne chrániť všetky doterajšie vlády. Chceme preto sledovať, či náprava nepomôže len agrobarónom a barónkam, ako sa to dialo za bývalých vlád Smeru,” zdôraznil Hojsík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Obavy z využívania zdrojov

Wiezik upozornil, že Európska únia vyplatila Slovensku všetky prostriedky viazané na podporu Spoločnej poľnohospodárskej politiky, ktoré sa však k farmárom zatiaľ nedostali.

“Ministerstvo vyhlásilo informačné embargo a vzhľadom na skúsenosti s netransparentným riadením tokov počas minulých vlád Smeru máme obavu, či aj v tomto prípade nedochádza k zneužívaniu zdrojov,” uzavrel Wiezik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin HojsíkMichal SaboMichal WiezikRichard TakáčTamara Stohlová
Firmy a inštitúcie EP Európsky parlamentEU Európska úniaPPA Pôdohospodárska platobná agentúraProgresívne Slovensko (PS)SMER-SD