Železničiari pozývajú na zážitky do Zvolena, akcia Študuj dopravu predstaví žiakom možnosti štúdia aj pracovnú perspektívu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MD SR: Študuj dopravu
Atmosféra počas podujatia Ministerstva dopravy SR „Študuj dopravu“ v Múzeu dopravy v Bratislave. Bratislava, 11. jún 2024. Foto: ilustračné, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Možnosti štúdia a perspektívy práce v oblasti dopravy priblíži akcia Študuj dopravu. Zámerom je zvýšiť záujem žiakov 2. stupňa základných škôl o štúdium na stredných odborných školách a vysokých školách a popularizovať povolania v sektore dopravy.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) o tom v pondelok informovala s tým, že sa tiež zúčastní. Podujatie sa uskutoční v utorok 25. júna vo Zvolene na železničnej osobnej stanici od 8:00 do 14:00 pod záštitou ministra dopravy. Organizátorom je Stredná priemyselná škola dopravná vo Zvolene v spolupráci s Regionálnym centrom kariéry Banskobystrického samosprávneho kraja.

Stabilný zamestnávateľ

Naša spoločnosť kladie veľký dôraz na vzdelávanie a rozvoj mladých talentov. Veríme, že investícia do vzdelania je investíciou do budúcnosti nielen našej firmy, ale aj celého sektora dopravy,“ povedal generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

Ako poznamenal, sú stabilným zamestnávateľom odhodlaným poskytovať študentom tie najlepšie podmienky pre ich profesionálny rast.

Veríme, že toto podujatie im predstaví nové obzory a možnosti železníc, že sa mnohí z nich rozhodnú prísť pracovať práve do našej železničnej spoločnosti,“ dodal Peter Helexa.

Možnosti uplatnenia

Žiaci sa podľa železničiarov dozvedia viac o možnostiach uplatnenia sa v tomto atraktívnom sektore od viac ako 20 odborníkom z dopravy. Triedne kolektívy získajú odpovede na otázky do hárku, ktorý bude zároveň žrebom v súťaži o rôzne zážitkové ceny. Národný vlakový osobný dopravca venuje jednému školskému kolektívu poukaz na exkurziu v Rušňovom depe Vrútky s platnosťou do konca roka 2024.

Prezentácia Železničnej spoločnosti na podujatí Študuj dopravu bude zahŕňať tlač vzorových cestovných lístkov a rôzne kreatívne aktivity pre deti. Súčasťou sprievodného programu budú ukážky výkonu povolaní v doprave, dopravné simulátory, dopravná výchova, kvízy a súťaže,“ priblížil hovorca ZSSK Dominik Drevický. Vstup na podujatie je bezplatný a otvorený pre širokú verejnosť. Viac informácií o ňom nájdete na webe Strednej priemyselnej školy dopravnej vo Zvolene.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik DrevickýPeter Helexa
Firmy a inštitúcie Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK)Železničná spoločnosť Slovensko