Úsek R4 pri Košiciach dostane nový povrch vozovky, práce by mali začať 15. apríla

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dopravné obmedzenia, cestári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) obnoví povrch vozovky na úseku rýchlostnej ceste R4 pri Košiciach, v blízkosti štátnej hranice s Maďarskom. Veľkoplošné opravy uskutoční v oboch jazdných pásoch.

Ako diaľničiari informovali, s prácami začínajú od 15. apríla a v prípade vhodných poveternostných podmienok majú byť ukončené do jedného mesiaca od ich začiatku. Investícia do úplne nového asfaltového koberca predstavuje sumu približne 739-tisíc eur.

Doprava bude presmerovaná

Rekonštrukciu úseku R4 budú realizovať postupne.

„Práce budú pozostávať z odfrézovania pôvodnej vozovky a položenia nových asfaltových vrstiev. Pri prácach bude doprava presmerovaná do voľných jazdných pruhov toho istého jazdného pásu,“ uviedla NDS.

Veľkoplošná oprava vozovky sa týka úseku ľavého jazdného pásu R4 v kilometroch 10 – 6,4 a pravého jazdného pásu v kilometroch 6,4 – 10 v pomalom jazdnom pruhu, ako aj pravého jazdného pásu v kilometri 0,02 – 0,32 a ľavého jazdného pásu v kilometroch 0,3 – 0,07 a 1,637 – 1,537 po celej šírke vozovky vrátane krajnice.

NDS prosí o bezpečnosť a obozretnosť

NDS prosí motoristov, aby dbali na bezpečnosť cestných pracovníkov, boli obozretní, ohľaduplní a dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, najmä rešpektovali rýchlostné limity.

„Záleží nám nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na bezpečnosti pracovníkov v teréne. Práve nepozornosť a nedodržiavanie zníženej rýchlosti sú najčastejšími príčinami neraz vážnych nehôd,“ dodali diaľničiari.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)