Viaceré vlaky od pondelka vypadli pre ohlásené výluky v okolí Myjavy, Zvolena, Krupiny a Lučenca

Zssk posilnuje vlakovu dopravu pocas velkej noci.jpg
ZSSK posilňuje vlakovú dopravu počas Veľkej noci. Foto: ZSSK
Tento článok pre vás načítala AI.

Viaceré vlaky od pondelka vypadli pre ohlásené výluky v okolí Myjavy, Zvolena, Krupiny a Lučenca.

Denne nepremáva šesť vlakov

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z tohto dôvodu nasadila náhradnú autobusovú dopravu. Pre rekonštrukčné práce na regionálnom traťovom úseku medzi Starou Turou a Myjavou od 2. do 6. októbra nepremáva denne šesť osobných vlakov od rána počas piatich hodín.

Ide o spojenia na linke Trenčín – Myjava a späť. Národný vlakový dopravca o tom informuje na svojom portáli v rámci aktuálnych výluk.

Autobusy za dotknuté vlaky na spomínanom úseku v kopaničiarskom regióne pod Veľkou Javorinou jazdia po trase Myjava – Poriadie – Paprad, rázcestie – Stará Turá a opačne. Traťový úsek Stará Turá – Myjava má 16 kilometrov, je súčasťou trate v slovensko-českom pohraničí Nové Mesto nad Váhom – Vrbovce v dĺžke 44 km.

Čakanie prípojov nie je zaručené

Medzi Zvolenom a Žiarom nad Hronom 2. a 3. októbra pre výluku nejazdí 10 rýchlikov. Na úseku Hronská Dúbrava – Žiar nad Hronom a späť z toho istého dôvodu po oba dni od rána do večera nejde rovnako 10 osobných vlakov na linke medzi Levicami a Zvolenom.

„Meškanie vlakov z dôvodov výlukových prác je 25 minút, čakanie prípojných vlakov nie je zaručené,“ upozornila ZSSK. Úseky Zvolen – Žiar nad Hronom (20 km) a Hronská Dúbrava – Žiar nad Hronom (11 km) sú na trati Nové Zámky – Zvolen dlhej 130 km.

Cestujúci pociťujú obmedzenia

Cestujúci od 2. do 5. októbra pociťujú obmedzenia na železniciach aj medzi Krupinou a Hontianskymi Nemcami. V pondelok a stredu sa vzťahujú na tri, v utorok a vo štvrtok na štyri osobné vlaky na linke Zvolen – Čata a späť.

Autobusy ako náhrada jazdia po trase Krupina – Krupina, rázcestie Bzovík – Hontianske Nemce. Pri väčšom meškaní dopravca ani v tomto prípade negarantuje čakanie prípojných vlakov. Desaťkilometrový úsek Krupina – Hontianske Nemce patrí na trať Zvolen – Čata v dĺžke 106 km.

Náhradná autobusová doprava

Výluka na úseku Lučenec – Tomášovce a späť sa 2. a 3. októbra týka štyroch osobných vlakov medzi Zvolenom a Lučencom. Na úseku Lučenec – Lovinobaňa a späť platí aj pre dva ranné rýchliky Gemeran medzi Zvolenom a Košicami. Náhradná autobusová doprava podľa železničiarov funguje z Lučenca cez Tomášovce do Lovinobane a opačne.

„Predpokladané meškanie vlakov z dôvodov výluky môže byť 20 minút. V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ dodala ZSSK. Úseky Lučenec – Tomášovce (5 km) a Lučenec – Lovinobaňa (14 km) sa nachádzajú na 230-kilometrovej trati Zvolen – Košice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko