Vlaky na trati medzi Zvolenom a Sliačom nahradia autobusy, imobilní cestujúci nebudú prepravení

Nový dieselmotorový vlak
Foto: archívne SITA/Peter Rusko
Tento článok pre vás načítala AI.

Na úseku železnice medzi Zvolenom osobnou stanicou a stanicou Sliač kúpele bude správca železničnej infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky počas víkendu 7. a 8. októbra od 8:40 do 12:00 realizovať rekonštrukčné práce.

Zástavky náhradnej dopravy

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko (ŽSSK), práce budú mať za následok dočasné obmedzenia v železničnej doprave, pričom vlaky budú nahradené autobusovou dopravou (NAD).

Výluka v uvedenom úseku sa dotkne štyroch osobných vlakov a šiestich rýchlikov. Zastávky NAD budú vo Zvolene na osobnej stanici pred budovou železničnej stanice na 1. zastávke MHD, vo Zvolene mesto na štátnej ceste pri budove železničnej zastávky a v Sliači kúpeľoch pred budovou železničnej stanice.

Preprava bez bicyklov

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ŽSSK) sa ospravedlňuje za problémy spôsobené obmedzeniami v železničnej doprave, pričom upozorňuje, že počas výluk nie je dodržané pravidelné radenie vlakov.

„V NAD nie je povolená preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny budú prepravované bez obmedzenia,“ upozorňuje ŽSSK s tým, že v prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko