Cestujúci na trati Bratislava – Komárno sa musia pripraviť na výluky aj mimoriadnu zmenu cestovného poriadku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak, Zvolen
Foto: archívne, SITA/Peter Rusko
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavádza od nedele 1. októbra mimoriadny cestovný poriadok na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Dôvodom sú blížiace sa výluky na tejto trati, ako aj výluka na rakúskej infraštruktúre, ktorá znemožní dostatočný návoz a odvoz súprav rakúskeho dopravcu ÖBB na údržbu do Viedne. Práve rakúskymi vlakmi pritom ZSSK zabezpečovala vozbu na uvedenej linke.

„V prvom rade je dôvodom obmedzení výluka na rakúskej strane v stanici Marchegg, cez ktorú sa súpravy ÖBB vozia na údržbu či vracajú z údržby na vybraných vlakoch REX linky Bratislava – Viedeň. Obmedzenia súvisiace s výlukou znemožňujú, komplikujú a predlžujú obeh vlakov medzi Rakúskom a Slovenskom,“ konštatuje ZSSK.

Výstavba terminálu aj rekonštrukčné práce

Druhou výlukou, ktorá začne platiť 23. októbra, je výluka na úseku Podunajské Biskupice – Bratislava v súvislosti so začatím výstavby Terminálu integrovanej osobnej dopravy Vrakuňa. Tretia, menšia výluka začne sa od 2. októbra a bude trvať do 9. októbra. V tomto prípade bude ŽSR v úseku Komárno – Veľký Meder vykonávať menšie rekonštrukčné práce, ktoré budú mať za následok vylúčenie železničnej dopravy. Vybrané vlaky budú na tomto úseku nahradené autobusovou dopravou.

Dunajská Streda – Komárno bez zmeny

„V rámci tejto zmeny bude na úseku Bratislava hl. st. – Dunajská Streda zavedený denný hodinový takt vlakov, v čase dopravnej špičky v pracovných dňoch bude dopravná obsluha zahustená na 30-minútový takt. Všetky vlaky budú vychádzať zo železničnej stanice Bratislava hl. st. Na traťovom úseku Dunajská Streda – Komárno nedôjde k zmene dopravnej obsluhy,“ dopĺňa informácie ZSSK.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať