Obnova časti cesty medzi Lysou Poľanou a Podspádmi na severnej strane Tatier sa začne na jar

oprava cesty
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Časť cesty medzi Lysou Poľanou a Podspádmi na severnej strane Vysokých Tatier čaká obnova. Verejné obstarávanie bolo v rámci projektu ukončené, Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) už podpísala zmluvu s dodávateľom prác, ktorým je Doprastav.

Financie z eurofondov

Na obnovu pôjde viac ako 597-tisíc eur vrátane DPH, vyplýva to zo zmluvy z úvodu februára zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv. Práce bude kraj financovať z eurofondov, začne sa s nimi po skončení zimnej údržby, teda na jar tohto roka. Zhotoviteľ má na realizáciu 360 kalendárnych dní.

Cesta tretej triedy 3078 v danom úseku je už v zlom stavebno-technickom stave. Ide pritom o dôležitú komunikáciu smerujúcu dopravu na hraničný priechod Slovenska a Poľska. Celkovo sa bude v rámci prvej etapy modernizovať 1,5 kilometrový úsek. Súčasťou úpravy je podľa zmluvy aj jednosmerná vetva v zastavanej miestnej časti Podspády v dĺžke viac ako 56 metrov.

Výmena krytu vozovky

Modernizácia pozostáva z výmeny krytu vozovky. Ďalej sa uvažuje s rozšírením spevnenej krajnice v časti Podspády pre pohyb chodcov od autobusovej zastávky, respektíve výstavbou novej konštrukcie vozovky pri rozšírení nespevnenej krajnice,“ uvádza sa v zmluve.

Správa a údržba ciest PSK získala na projekt s názvom „Lysá Poľana spája“ financie v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg Poľsko-Slovensko vo výške viac ako 743-tisíc eur. Modernizácia daného úseku je jedným z desiatich projektov v hodnote 18 miliónov eur, ktoré má krajská samospráva naplánované na programové obdobie 2021-2027.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DoprastavPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)