Niektoré vlaky medzi Bratislavou a Rajkou nejazdia, pre cestujúcich je zavedená náhradná autobusová doprava

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
vlaky, zssk
Foto: ZSSK, www.facebook.com

Víkendové obmedzenia v železničnej doprave na slovensko-maďarskom pohraničnom úseku Bratislava-Nové Mesto – Rajka sa končia. Po sobote sa aj v nedeľu od rána týkajú štyroch osobných vlakov premávajúcich na tejto trase.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala cestujúcich, že pre výlukové práce na infraštruktúre je za tieto vlaky zavedená náhradná autobusová doprava. Konkrétne ide o dva spoje z Bratislavy-Nového Mesta s odchodmi 8:34, 10:34 a opačne z Rajky 9:49, 11:49.

Náhradná doprava medzi železničnými stanicami v Rajke a Bratislave-Novom Meste zastavuje aj pri staniciach v bratislavských mestských častiach Rusovce a Petržalka. Vlaky na maďarskom úseku Rajka – Hegyeshalom podľa železničiarov premávajú podľa cestovného poriadku a autobusy náhradnej dopravy zabezpečujú prípoj k uvedeným vlakom a od nich.

ZSSK upozornila, že predaj cestovných lístkov v náhradnej autobusovej doprave nie je zabezpečený. Kúpiť si ich možno v pokladniciach spoločnosti, alebo nonstop na jej portáli, či prostredníctvom mobilnej aplikácie IDeme vlakom. Úsek Bratislava-Nové Mesto – Rajka má 29 kilometrov, po Rusovce 22 kilometrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko