Mesto Prešov začína s rekonštrukciou mosta, chodník pre chodcov a cyklistov na Rusínskej ulici bude uzavretý

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Uzávera cesty
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Od pondelka 4. marca bude v súvislosti s plánovanou rekonštrukciou mosta na ulici Lesík delostrelcov od 9:00 čiastočnej uzavretý cyklistický chodník a chodník pre peších na Rusínskej ulici. Chodci a cyklisti budú presmerovaní na protismerný chodník.

Ako konkretizovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, uzatvorené budú pravostranné chodníky na Rusínskej ulici v smere jazdy od Sídliska Sekčov do centra mesta, a to v úseku od križovatky Rusínska – Hobby park po križovatku ulíc Rusínska – Východná – Lesík delostrelcov – Kuzmányho.

Prístup k zastávke bude zachovaný

„Cyklisti a chodci budú od križovatky pri Hobby parku presmerovaní cez priechod pre cyklistov a chodcov na protismerný ľavostranný cyklistický chodník a chodník pre peších a následne po prejdení cez Východnú ulicu sa vrátia naspäť na svoju pôvodnú trasu, na cyklistický pruh a chodník pre peších na Kuzmányho ulici,“ vysvetlila Šitárová.

Prístup k zastávke mestskej hromadnej dopravy Hobby park ostane pre chodcov zachovaný. Zábrana znemožňujúca vstup na uzatvorené chodníky totiž bude osadená až za zastávkou.

Uzatvorený bude aj odbočovací pruh

Na ceste I. triedy na Rusínskej ulici bude zároveň uzatvorený pravý odbočovací pruh z Rusínskej ulice na ulicu Lesík delostrelcov. Prístup na ulicu Lesík delostrelcov bude dočasne možný z priameho jazdného pruhu z Rusínskej ulice na Kuzmányho ulicu.

„Mesto Prešov v tejto súvislosti prosí vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky, aby pri prechádzaní Rusínskou ulicou venovali zvýšenú pozornosť dočasnému dopravnému značeniu a dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Zároveň prosíme cyklistov a chodcov, aby rešpektovali zákazové značky osadené v blízkosti priechodov pre cyklistov a chodcov,“ zdôraznila tlačová referentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Šitárová