Priame letecké spojenie s Tel Avivom by mohli mať aj ďalšie slovenské mestá, izraelskí turisti sú podľa Doležala veľmi vzácni

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko Piešťany
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Priame letecké spojenie s Tel Avivom v Izraeli by popri kúpeľnom meste Piešťany mohli mať aj ďalšie turisticky dôležité slovenské mestá. Podľa povereného ministra dopravy Andreja Doležala (nom. Sme rodina) spolu s národnou organizáciou na podporu a propagáciu cestovného ruchu Slovakia Travel sa budú snažiť o to, aby s najväčším izraelským mestom boli priamou linkou spojené aj Bratislava, Košice a Poprad. Rezortný šéf o tom informoval z Tel Avivu, kde sa v utorok začal turistický veľtrh IMTM.

Letecké spojenie medzi ďalšími miestami

Doležal podpísal s novým izraelským ministrom turizmu Haimom Katzom zmluvu o bližšej spolupráci a jedným z jej zámerov je, aby priame letecké spojenie vzniklo aj medzi ďalšími mestami.

Vidíme naozaj vysoký potenciál obojstranného rozvoja turizmu,“ uviedol na sociálnej sieti Doležal.

Potvrdil, že už dohodnutá priama letecká linka medzi Tel Avivom a Piešťanmi bude fungovať od 19. apríla raz týždenne.

Izraelskí turisti patria medzi najlepších zahraničných turistov z pohľadu toho, koľko nocí na Slovensku strávia, preto sú pre nás veľmi vzácni,“ poznamenal minister.

Atraktívna turistická destinácia

Slovensko sa prezentuje v Izraeli ako atraktívna turistická destinácia. „Izraelčania majú radi Slovensko, špeciálne naše kúpele. S počtom prenocovaní boli v predcovidovom období na 8. mieste,“ informoval generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika.

Vďaka spomínanej leteckej linke bude podľa neho Slovensko pre návštevníkov z Izraela opäť o niečo dostupnejšie.

Na zriadení leteckého spojenia Tel Aviv – Piešťany sa dohodli Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj (Trnavský kraj zážitkov) a ďalší partneri s izraelským touroperátorom Overseas travel. Linku už predstavili na veľtrhu v Tel Avive v rámci prezentácie Trnavského kraja a Slovenska v spolupráci so Slovakia Travel.

Využitie potenciálu letiska v Piešťanoch

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič označil využitie potenciálu medzinárodného letiska v Piešťanoch pre rozvoj cestovného ruchu za prioritu.

S tým súvisia investície, ktoré sme do Letiska Piešťany smerovali, a aj dlhodobá podpora aktivít, ktorých cieľom je zavedenie incomingových letov. Tento zásadný krok vpred prispeje k rozvoju turizmu, podpore lokálnych podnikateľov,“ dodal.

Trnavský kraj zážitkov ako turistická destinácia sa na veľtrhu v Tel Avive prezentuje druhýkrát.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DoležalJozef ViskupičVáclav Mika
Firmy a inštitúcie Maccabi Tel AvivOverseas travel LtdSlovakia travel