Doprava v Nitre bude obmedzená, cestu spájajúcu Zobor a Nitrianske Hrnčiarovce s mestom čaká oprava

Nitra, Zobor, cesta
Dobšinského ulicu v Nitre čaká súvislá oprava. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vodičov v Nitre čakajú budúci týždeň dopravné obmedzenia. Dotknú sa Dobšinského ulice, ktorú čaká súvislá oprava. Táto frekventovaná komunikácia spája mestskú časť Zobor a obec Nitrianske Hrnčiarovce s mestom.

Smer na Nitrianske Hrnčiarovce

Od utorka 3. októbra do piatka 6. októbra denne od 8:30 do 16:30 bude premávka vedená striedavo vo voľnom jazdnom pruhu.

V prvý a najkritickejší deň obmedzenia 3. októbra je nutné počítať v doobedňajších hodinách s uzavretou časťou Dobšinského v smere na Nitrianske Hrnčiarovce,“ informuje nitrianska krajská polícia.

Počas nasledujúceho víkendu, teda 7. a 8. októbra, bude doprava vedená jednosmerne v smere z Nitrianskych Hrnčiaroviec do mesta. Obchádzka v smere na Nitrianske Hrnčiarovce pôjde po Svätourbanskej a Dolnozoborskej ulici.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdržanie v čase špičiek

V nasledujúcom týždni od 9. do 13. októbra bude cesta prejazdná v oboch jazdných smeroch s krátkodobými obmedzeniami. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a pokyny regulovčíkov, ktorí budú usmerňovať premávku.

Vzhľadom na závažnosť uvedeného obmedzenia a exponovanú časť mesta Nitra upozorňujeme motoristickú verejnosť, že je nutné v časoch dopravných špičiek počítať so zdržaním, a preto odporúčame využívať aj alternatívne trasy na obchádzanie obmedzenia,“ uviedla polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom