Bratislavské letisko M. R. Štefánika sa umiestnilo v prvej desiatke najlepších letísk východnej Európy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
flydubai, Letisko M. R. Štefánika
Foto: archívne, SITA/Ján Slovák.
Tento článok pre vás načítala AI.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo medzi TOP 10 najlepšími letiskami východnej Európy v celosvetovo známej leteckej ankete Skytrax – World Airport Awards 2024.

Výsledky ankety známej ako „Oscary leteckého priemyslu“ oznámili na konferencii vo Frankfurte nad Mohanom.

Motivácia na neustále zlepšovanie

Najväčšie slovenské letisko o tom vo štvrtok informovalo s tým, že sa ako jediné letisko v SR umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy, kde obsadilo 10. miesto.

„Veľmi si cením, že Letisko M. R. Štefánika vďaka hodnoteniu cestujúcich získalo ocenenie v rámci najprestížnejšej ankety letísk sveta,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Novota.

„Teším sa, že naše služby boli hodnotené pozitívne a zároveň je to pre nás motivácia na neustále zlepšovanie a rozširovanie našich služieb a komfortu pre zákazníkov,“ dodal.

Zapájajú sa milióny cestujúcich

Do ankety najlepších letísk sveta Skytrax, ktorá bola založená v roku 1999, sa podľa bratislavského letiska zapájajú každoročne milióny cestujúcich viac ako sto národností.

„Dotazníky vypĺňali návštevníci letísk od augusta 2023 do marca 2024 cez webovú stránku www.worldairportsurvey.com, kde hodnotili vyše 570 letísk po celom svete,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

Pasažieri v ankete vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola,

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan NovotaVeronika Tóthová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika