Arriva zamestnala aj vodičov z vojnou postihnutej Ukrajiny, odídenci majú tiež cestovanie zdarma

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
nové autobusy, arriva, mhd
Zdroj: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Autobusové spoločnosti v skupine Arriva na Slovensku v súčasnosti zamestnávajú 1 800 vodičov. Je medzi nimi aj viac než 50 kolegov z Ukrajiny, ktorí pracujú na linkách v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji.

Pravidlá odmeňovania v každej spoločnosti Arriva na Slovensku sú rovnaké pre všetkých vodičov bez ohľadu na ich pôvod a zohľadňujú skutočne odpracované hodiny a kvalifikáciu,” uviedol pre agentúru SITA v súvislosti so zamestnávaním Ukrajincov a ich podmienkami hovorca spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach.

Tisíce odídencov z Ukrajiny

Po začiatku ruskej ozbrojenej agresie proti Ukrajine pred dvoma rokmi prišli aj na Slovensko tisíce odídencov od nášho východného suseda. Spomínaná dopravná skupina, pôsobiaca aj na východe Košického kraja, sa od prvých dní zapojila do pomoci ľuďom utekajúcim z vojnou postihnutej Ukrajiny.

Spoločnosť Arriva Michalovce prepravila z hraničných priechodov Vyšné Nemecké a Veľké Slemence počas prvých dvoch mesiacov od napadnutia Ukrajiny ruskou armádou vo februári 2022 viac ako 15-tisíc odídencov, pričom autobusy s nimi najazdili spolu cez 40-tisíc kilometrov.

„Hneď, ako naši objednávatelia odsúhlasili žiadosť ministerstva dopravy o bezplatnú prepravu pre občanov Ukrajiny po celom území Slovenska, zabezpečili sme možnosť bezplatného cestovania prímestskými autobusmi Arriva,” pripomenul Peter Stach.

Cestovanie zdarma

Ako poznamenal, v piatich krajoch ponúkli všetkým obyvateľom Ukrajiny cestovanie zdarma. Od 1. júla 2022 možnosť využívať bezplatné cestovanie v autobusoch verejnej dopravy obmedzili pre vybrané skupiny odídencov.

Zároveň sme od samého začiatku ruskej invázie ponúkli pomoc našim ukrajinským kolegom, ich rodinám a blízkym. Robíme všetko preto, aby naši ukrajinskí kolegovia cítili našu podporu nielen ako zamestnanci, ale predovšetkým ako ľudia, ktorých rodiny a ich blízki sa ocitli v ohrození života,” priblížil hovorca skupiny Arriva na Slovensku.

Arriva Michalovce už v minulosti prevádzkovala aj pravidelnú medzinárodnú komerčnú linku na trase Michalovce – Užhorod. „Vďaka tomu má Arriva potrebné skúsenosti s prevádzkou cezhraničných autobusových liniek. Ak to bezpečnostná situácia dovolí, je pripravená spolupracovať s objednávateľom regionálnej dopravy, ktorým je Košický samosprávny kraj, na príprave pravidelného autobusového spojenia medzi Slovenskom a Ukrajinou,” dodal pre SITA Peter Stach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Stach
Firmy a inštitúcie Arriva