Počas jarných prázdnin bude autobusová doprava v Košickom kraji a v Trebišove v prázdninovom režime

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva, eurobus, autobusy
Foto: ilustračné, www.facebook.com/kosickykraj/
Tento článok pre vás načítala AI.

Počas jarných prázdnin bude autobusová doprava zabezpečovaná spoločnosťou Arriva Michalovce v Košickom kraji a meste Trebišov premávať v prázdninovom režime. Ten potrvá od pondelka 26. februára do piatka 1. marca.

Prázdninový režim spojov

Ako informovala spoločnosť Arriva, v cestovnom poriadku o tom informujú značky, ktoré sú uvedené pod číslom spoja. Spoje nepremávajúce cez školské prázdniny sú označené značkou 10, spoje premávajúce len cez školské prázdniny sú označené 11.

Cez víkendy na začiatku a na konci prázdnin budú regionálne autobusové spoje vypravevé tak, ako v ktorúkoľvek inú sobotu či nedeľu. Spoločnosť Arriva doplnila, že platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webstránke, v časti cestovné poriadky.

„Takzvané školské spoje, ktorými počas pracovného týždňa posilňujeme dopravu v ranných a poobedňajších hodinách, nie sú počas prázdnin dostatočne využívané. Cestovné poriadky s tým však počítajú a v čase prázdnin preto vieme pružne prispôsobiť naše služby zmeneným potrebám cestujúcich. Vďaka tomu ušetríme náklady aj nášmu objednávateľovi, ktorým je Košický samosprávny kraj,“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Michalovce Gejza Sačko. Doplnil, že od pondelka 4. marca budú školské spoje opäť premávať.

Zaujímavé podujatia počas jarných prázdnin

Ako uviedol predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka (nezávislý), osem kultúrnych zariadení, ktoré zriaďuje košická župa, pripravilo i v tomto roku zaujímavé podujatia pre deti a rodiny.

„Múzeá v Michalovciach a Rožňave, Východoslovenské múzeum a Východoslovenská galéria, ale aj hvezdárne v Medzeve a Michalovciach, knižnica a Gemerské osvetové stredisko – každá z týchto inštitúcií ponúka deťom nové zážitky a možnosti, ako aktívne stráviť jarné prázdniny. A aj vďaka regionálnej autobusovej doprave sú všetky naše zariadenia v regióne ľahko dostupné naozaj pre každého,“ dodal Trnka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gejza SačkoRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie Arriva MichalovceKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)Východoslovenská galéria