Na pohrebe britskej panovníčky Alžbety II. sa zúčastnia stovky zahraničných lídrov, Putin či Lukašenko pozvanie nedostali

Kráľovná Alžbeta II., úmrtie
Portrét zosnulej kráľovnej Alžbety II. Foto: SITA/AP

Na štátnom pohrebe zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. sa zúčastní približne 500 zahraničných lídrov. Britskí predstavitelia však uviedli, že zástupcom Ruska, Bieloruska a Mjanmarska pozvánky nezaslali.

Pohreb sa bude konať v pondelok 19. septembra vo Westminsterskom opátstve v Londýne. Očakáva sa účasť vedúcich predstaviteľov väčšiny krajín Spoločenstva národov vrátane Austrálie, Nového Zélandu a Kanady.

Medzi prítomnými prezidentmi budú Američan Joe Biden, Francúz Emmanuel Macron, Nemec Frank-Walter Steinmeier, Talian Sergio Mattarella, Turek Recep Tayyip Erdogan i Brazílčan Jair Bolsonaro.

Pri spomenutej príležitosti vycestujú do Londýna taktiež japonský cisár Naruhito a španielsky kráľ Filip VI. s kráľovnou Letiziou či bývalý španielsky panovník Juan Carlos I. s kráľovnou Sofiou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel MacronFrank-Walter SteinmeierJair BolsonaroJoe BidenKráľovná Alžbeta II.Recep Tayyip ErdoganSergio Mattarella