Na diaľnici D1 pri Matejovciach je poľadovica, cestári upozorňujú aj na sneh na rýchlostných cestách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
sneh, zjazdnosť ciest
Foto: ilustračné, SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem úseku D1 Matejovce – Levoča, kde je poľadovica, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Kašovitý až zľadovatelý sneh

Na R1 v okolí Banskej Bystrice, R3 Trstená – Tvrdošín, R3 Sedliacka Dubová – Široká a R4 Milhosť – Kechnec sa miestami na vozovke nachádza kašovitý alebo čerstvý sneh do jedného centimetra.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. V hornatejších polohách územia je povrch vozovky miestami pokrytý vrstvou kašovitého, utlačeného alebo zľadovateného snehu hrúbky do jedného až troch centimetrov, na cestách nižších kategórií miestami do päť centimetrov.

Zľadovatený sneh do piatich centimetrov sa nachádza na cestách II/578 Skalka – Kremnica a na cestách III. triedy na Hornom Považí, v okresoch Žiar nad Hronom a Stará Ľubovňa.

Horské priechody sú zjazdné

Miestami zľadovatený sneh do troch centimetrov sa nachádza aj na cestách nižších tried v okresoch Humenné, Prešov, Poprad, Banská Bystrica, Svidník a v obvodoch Turiec, Kysuce.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Vrchslatina, Cukmantel, Podspády, Huty, Vernár, Príslop, Čertovica, Pusté Pole, Herlianske Sedlo, Dobšiná, Zbojská, Súľová, Grajnár, Veľké Pole, Vyšehrad, Látky-Prašivá, Besník, Ďurďošík, Dargov, Chorepa a Klenov je na vozovke čerstvý, kašovitý až utlačený sneh hrúbky jeden až tri centimetre. Na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hrúbky štyroch až piatich centimetrov.

Upozornenie pre vodičov

V obvode Besník, Martin, Turčianske Teplice, Nižná Šebastová a Šumiac sa pre vietor tvoria snehové jazyky a záveje.

Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 t sú potrebné na ceste II/558 Stakčín – Ulič, na cestách III. triedy v obvode Stakčín a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody: HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t.

Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest