Ministerstvo hospodárstva chce zlepšovať oblasť exportu, Sulík podpísal Memorandum Pro Export

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Richard Sulík
Podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Ministerstvo hospodárstva SR chce spoločne s Radou slovenských exportérov zlepšovať podnikateľské prostredie aj v oblasti podpory exportu.

Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík v tejto súvislosti podpísal Memorandum Pro Export, v ktorom rada vyzýva na začatie celospoločenskej diskusie týkajúcej sa štruktúry slovenského hospodárstva, slovenskej zahranično-obchodnej politiky, konkurencieschopnosti slovenských exportérov a s tým súvisiacej vízie ďalšieho rozvoja národnej ekonomiky.

„Iniciátori memoranda volajú po začatí relevantnej diskusie. Mám za to, že zriadením Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu, ako aj podpisom tohto dokumentu, sme tú diskusiu začali,“ zdôraznil Sulík.

Memorandum podporili firmy, ako aj podnikateľské združenia, ktoré kumulatívne reprezentujú viac ako 10 tisíc slovenských podnikateľských subjektov s tržbami cez 11 miliárd eur.

Memorandum podporili aj akademické inštitúcie či odborníci z praxe. Ministerstvo hospodárstva je prvým z rezortov, ktoré tiež podporilo túto iniciatívu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRRada slovenských exportérov