Meteorológovia varujú pred poľadovicou aj snežením, pre viacero okresov sú vydané výstrahy druhého stupňa

POČASIE: Sneženie v Starom Smokovci
Zasnežená hlavná cesta v Starom Smokovci. Vysoké Tatry, 28. november 2023. Foto: SITA/Mária Frisová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou aj snežením. Pre viacero okresov severného Slovenska sú vydané výstrahy 2. stupňa.

Výstraha druhého stupňa

V sobotu do 18:00 je vydaná výstraha druhého stupňa pred poľadovicou pre okresy Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča a Spišská Nová Ves. Pre niekoľko ďalších okresov v Prešovskom kraji, okresy Rožňava a Gelnica v Košickom kraji, a tiež pre väčšinu okresov stredného Slovenska je v platnosti výstraha 1. stupňa.

Meteorológovia vystríhajú i pred snežením. Výstraha 1. stupňa sa týka severnej časti stredného i západného Slovenska, a tiež okresu Bratislava.

Snehové jazyky a záveje

Pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto a Námestovo je vydaná výstraha 2. stupňa. Výstrahy platia do soboty do 23:00, s výnimkou okresu Bratislava, kde je výstraha v platnosti do 19:00. Pre viacero severných okresov platí i výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách.

Pre sever stredného a západného Slovenska sú na sobotu vydané aj výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi prvého stupňa. V okresoch Poprad, Levoča, Kežmarok a Spišská Nová Ves a tiež na severozápade Slovenska platia do nedeľného dopoludnia, inde sú v platnosti do polnoci zo soboty na nedeľu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav