Mestskú dopravu v Bratislave čakajú zmeny, električky a trolejbusy budú mať nový cestovný poriadok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Električka
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Električky a trolejbusy v Bratislave budú mať od pondelka 27. mája nový cestovný poriadok.

Zmeny sa týkajú jazdných dôb vozidiel, rovnomernejšieho nasadenia nízkopodlažných električiek do premávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) a rovnomernejšieho rozostupu medzi spojmi na radiálach a v centre mesta.

Cieľom zmien je skvalitnenie služieb pre cestujúcu verejnosť. Informovala o tom hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Električková doprava by sa mala zrýchliť

Zmenu jazdných dôb električiek a trolejbusov urobil DPB na základe analýzy dát. Pri električkách sa zohľadňovali opatrenia pre zlepšenie preferencie vozidiel MHD na svetelných križovatkách.

Ide napríklad o úsek medzi zastávkami Slovanet a Saleziáni, Račianske mýto a Ursínyho, či STU a Úrad vlády SR. Električková doprava by sa tak mala na Ružinovskej a Račianskej radiále, ako aj na električkovej trati na Hlavnú stanicu zrýchliť v priemere o jednu minútu.

Pri trolejbusoch sa vyhodnocoval BUS pruh na Gagarinovej ulici a rovnako aj nepriaznivá dopravná situácia na Svätoplukovej a Záhradníckej ulici. Dopravný podnik preto upravil jazdné doby a cestovné poriadky trolejbusových liniek č. 201, 202 a 212.

Nízkopodlažné električky

Dopravný podnik Bratislava bude tiež rovnomernejšie nasadzovať nízkopodlažné električky na všetkých radiálach. Linky č. 1, 3 a 9 budú celý týždeň kompletne nízkopodlažné. Počas víkendov DPB garantuje celú výpravu nízkopodlažných električiek.

Úprava cestovných poriadkov električkových liniek by mala zabezpečiť rovnomernejší časový rozostup medzi spojmi na všetkých radiálach a v centre mesta, čím by sa predišlo k zhlukovaniu vozidiel na tratiach.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava