Lukáš Lacko bude chcieť vo Wimbledone prekvapiť Melzera

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko Foto: SITA/AP

LONDÝN 28. júna (WEBNOVINY) – Súperom slovenského tenistu Lukáša Lacka vo štvrtkovom zápase 2. kole dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (25. júna – 8. júla, dotácia 16,06 milióna libier, tráva) bude Jürgen Melzer.

Skúsený rakúsky ľavák prekonal na úvod ďalšieho bývalého člena Top 10 Stanislasa Wawrinku nasadeného ako dvadsiateho piateho za 209 minút tesne 3:6, 7:6 (2), 2:6, 6:4, 8:6. Nazbieral pritom o dve loptičky menej (164:166).

Tridsaťjedenročný osemfinalista medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka 2010 Melzer, teraz 35. v renkingu ATP (bol aj na 8. pozícii), v utorok za stavu 5:4 v piatom sete podával na triumf a mal tri mečbaly, ale nedal a pri zhode sa rozpršalo. V stredajšej dohrávke Rakúšan prehral úvodné dva fiftíny, čo znamenalo, že sa v podstate začínalo odznova. Wawrinka však nedokázal ťažiť zo zjavnej psychickej výhody.

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko má proti semifinalistovi parížskeho antukového Roland Garros 2010 Melzerovi štatistiku 0:1, predvlani v marci na tvrdom povrchu v hale v Bad Gleichenbergu prehral v rámci Davisovho pohára 6:7 (2), 5:7, 5:7.

Postupujúci zo zápasu Lacko – Melzer si v 3. kole zmeria sily s úspešným z duelu Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) – Guillermo García-López (Šp.).