Ledecký vyzval Krajniaka na podporu zamestnanosti v najmenej rozvinutých okresoch a znižovanie aktivačných prác (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Snimka obrazovky 2023 03 16 155141.jpg
Vladimír Ledecký (SaS) Foto: www.facebook.com

Predseda Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Vladimír Ledecký (SaS) vyzval dočasne povereného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), aby vláda a jeho rezort aktívne podporovali zamestnanosť v najmenej rozvinutých okresoch. Ako ďalej uviedol na štvrtkovej tlačovej besede, nové zákony, ktoré sa v rámci tejto oblasti prijali, by sa mali veľmi citlivo uplatňovať v praxi.

Aktivačné práce

Najväčší problém, ktorému sme sa venovali, boli aktivačné práce. Niekedy boli obligatórne, to znamená, že keď starosta požiadal o istý počet ľudí, toľko aj dostal. Teraz sme to zmenili tak, že o tom rozhodne ministerstvo, aby to bolo efektívne. Určite sa nemajú aktivačné práce zrušiť,“ tvrdí Ledecký.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dodal, že na aktivačné práce boli naviazané sociálne dávky, ktoré keď zrušia, tak sa ľudia, ktorí ich poberajú, dostanú do existenčných problémov.

Klasické pracovné miesta

Som presvedčený, že veľmi citlivo treba znižovať počet aktivačných prác a hlavne tam, kde to nebolo efektívne alebo kde sa to znižovalo, a vyvažovať to klasickými pracovnými miestami, aby ľudia mali prácu,“ vysvetlil predseda výboru pre sociálne veci.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan KrajniakVladimír Ledecký
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSme rodina