Kubiš oznámil, koho bude voliť v prezidentských voľbách. Slovákom však nechce radiť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
VOĽBY: Volebný akt Jána Kubiša
Kandidát na prezidenta Ján Kubiš počas volebného aktu v rámci 1. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 23. marec 2024. Foto: Archívne, SITA/Ľudovít Vaniher
Tento článok pre vás načítala AI.

Neúspešný kandidát za prezidenta Ján Kubiš bude v druhom kole prezidentských volieb voliť predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

Uviedol to pre verejnoprávne médium RTVS s tým, že voličom nechce radiť, koho majú ísť voliť. Súčasne ich však vyzval, aby v sobotu voliť prišli. Kubiš získal v prvom kole volieb celkovo 2,03 percenta hlasov.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

S Kubišom sa po voľbách osobne stretli Pellegrini aj jeho náprotivok občiansky kandidát Ivan Korčok, ktorý informoval, že Kubiš nedá odporúčanie svojim voličom ani pre jedného kandidáta v druhom kole.

„Utvrdil som sa, že s oboma sa v mnohých názoroch zhodujem, v niektorých ani nie, a to aj v pre mňa zásadných záležitostiach. Oboch kandidátov som informoval, že svojich voličov budem vyzývať k účasti na druhom kole volieb, ale rozhodnutie, koho voliť ponechám na nich. Sám sa voľby plánujem zúčastniť, ale rozhodnutie o tom, koho budem voliť ovplyvnia aj ich doterajšie postoje, aj vedenie kampane nimi a ich prívržencami,“ napísal Kubiš na sociálnej sieti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Ján KubišPeter Pellegrini