Korčok: Zmiernenie opatrení a voľný pohyb sa musia vykonávať spolu, aby sa dokázalo zabrániť šíreniu vírusu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ivan Korčok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. Foto: archívne, SITA/AP.

Zmiernenie opatrení a voľný pohyb v Európskej únii (EÚ) sa musia vykonávať súčasne s opatreniami na minimalizáciu šírenia vírusu. Na rokovaní s chorvátskou ministerkou pre Európu Andrejou Metelko-Zgombić to povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Viac o téme: Koronavírus

V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí. Stretnutiu dominovala téma letnej turistickej sezóny a opatrení pre zabránenie šírenia nového delta variantu ochorenia COVID-19.

Slovensko podporuje Úniu

Obaja predstavitelia sa dotkli aj témy Konferencie o budúcnosti Európy, plánu ekonomickej obnovy či budúceho rozširovania EÚ.

„Slovensko je autentickým podporovateľom rozšírenia EÚ o krajiny západného Balkánu v prípade splnenia vopred stanovených a férových prístupových kritérií,“ povedal Korčok.

Dubrovnik Forum 2021

V chorvátskom Dubrovníku sa 9. a 10. júla koná medzinárodná konferencia Dubrovnik Forum 2021. Jej cieľom je vytvoriť priestor pre diskusiu o kľúčových aktuálnych otázkach. Každoročne sa na nej zúčastňujú predstavitelia krajín EÚ a medzinárodných organizácií.

Minister Korčok vystúpi v rámci konferencie v paneli venovanom téme možností posilnenia medzinárodnej spolupráce vo svete po pandémii. Stretne sa aj so šéfkou kosovskej diplomacie Donikou Gërvall-Schwarz a s generálnym tajomníkom Únie pre Stredomorie Nasserom Kamelom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andreja Metelko-ZgombićIvan Korčok
Firmy a inštitúcie Európska úniaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRSaS Sloboda a Solidarita