Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý, zhodnotil Kollár a nepodporí prelomenie veta prezidentky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SPOLU: Snem strany
Predseda strany SPOLU a primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár. Foto: SITA/Jana Birošová

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda strany Spolu Miroslav Kollár nepodporí v parlamente prelomenie veta prezidentky SR Zuzany Čaputovej týkajúce sa finančného balíčka ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Podľa Kollára obchádzajú Matovičove nesystémové riešenia sociálny dialóg, platný legislatívny proces, ohrozujú financie samospráv a aj pravidlá rozpočtovej bezpečnosti. Uviedol to v tlačovej správe.

„Ak by chcel Igor Matovič pomôcť rodinám, najmä tým najviac ohrozeným chudobou, tak by počúval expertov. Tí sa zhodli, že efektívna štátna pomoc rodinám v ťažkej ekonomickej situácii má byť postavená na troch pilieroch – má byť adresná, včasná a dočasná. Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý. Navyše, väčšina opatrení mala začať platiť až od budúceho roka, takže nie je ani včasný,“ vyhlásil Kollár.

Predseda strany Spolu doplnil, že ak chce Matovič vytvárať žičlivé prostredie pre rodiny, mal by začať budovaním fungujúceho a spravodlivého štátu. Je tiež presvedčený, že prorodinné opatrenia sa nedajú robiť na úkor rozpočtov samospráv.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičMiroslav KollárZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSPOLU – občianska demokracia