Ekologický obal s hravým dizajnom, ktorý prináša dotyk a vôňu prírody. Siahnite po včelobale

Vcelobal.jpg
Foto: Včelobal

Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí milujú kombináciu praktickosti, zaujímavého dizajnu a ekologických materiálov. V tom prípade istotne neraz balansujete medzi tým, čo je pekné, praktické a čo z toho spĺňa aj kritérium spoločenskej zodpovednosti a citlivého prístupu k prírode. Včelobal prišiel s výborným nápadom a ponúka opakovane použiteľné ekologické obrúsky vyrobené z kvalitnej bavlny a včelieho vosku. Potešia vás hravým dizajnom, trvácnosťou a ekologickosťou. Tak teda dosť bolo zbytočných kompromisov. Včelobal je skvelý aj na balenie čerstvého kváskového chlebíka a pečiva. Chlieb bude spokojne „dýchať“, zachová si svoju čerstvosť a vďaka tomu bude dlhšie rozvoniavať vašim domovom. Prečo používať obrúsky od Včelobalu, na aké potraviny sú najvhodnejšie a aké sú ich najväčšie výhody? Všetko sa dozviete v tomto článku.

Čo je to včelobal?

Na výrobu obrúskov sa používa certifikovaná BIO bavlna. Tá má násobne menší dopad na zaťaženie prírody a pôdy. Pestovanie a výroba sú v maximálnej miere ohľaduplné k prírode a environmentálne priateľské. Rozdiel medzi prvými včelobalmi a tými dnešnými spočíva aj v originálnom dizajne a v ešte vyššej kvalite bavlny. Značka Včelobal siahla práve po takejto ekologickej bavlne s celosvetovo rešpektovaným certifikátom GOTS. Včelobaly sú zložením kombináciou bavlny a včelieho vosku. Práve čo sa týka druhej spomenutej zložky, ktorou je včelí vosk, ten sa používa výlučne od slovenských včelárov. Ako aditívum pre včelí vosk a bavlnu sa pridáva slovenský BIO repkový olej. A aby bola spoločenská zodpovednosť dotiahnutá do najväčšej možnej dokonalosti – všetka práca na výrobe včelobalov je lokálna, teda na Slovensku. Takto je to od počiatočného návrhu a dizajnu výrobkov až po skladovanie obalov pred tým, než prinesú radosť svojim novým majiteľom do ich príbytkov.

Vcelobal2.jpg
Foto: Včelobal

Nie len pekné, ale aj praktické! Pozrime sa na využitie včelobalov

Pekným, ekologickým a viacnásobne použiteľným včelobalom potešíte všetkých členov rodiny. Lákavo zabalený desiatový chlebík pre vaše deti do školy, ale šikovne ho využijete tiež na balenie syrov, výrobkov z mäsa a samozrejme aj pre skladovanie zeleniny a ovocia. Gurmáni však neodporúčajú včelobal na skladovanie plesňových syrov. S včelobalmi sa vyhnete používaniu neekologických plastov, či papierových obrúskov, ktoré sa ľahko pretrhnú, a v kontakte s vlhkosťou sa rýchlo rozmočia a nepríjemne prilepia na zabalené potraviny. Pokiaľ ste milovník prechádzok v prírode a napríklad obľubujete zber šípok či iných plodov s vašimi deťmi tak vedzte, že vďaka výbornej tvarovateľnosti bude pre vás včelobal užitočný a praktický pomocník. Jeden jesenný tip pre vás – ruky ohriate šálkou voňavého čaju vám poslúžia ako forma na vytvarovanie včelobalu do požadovaného tvaru. Ale pozor, včelobal nikdy nezahrievajte horúcou vodou a nevystavujte výrazne vyššej teplote, ako je prirodzená teplota ľudského tela. Včelobal teda radšej ohrejte len láskou k nim a teplom vašich dlaní.

Vcelobal3.jpg
Foto: Včelobal

Akú pozornosť a starostlivosť si vyžaduje včelobal pre jeho dlhú životnosť

Je to jednoduchšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Stačí jemné opláchnutie vo vlažnej vode a nechať voľne vysušiť ako riad. Pri správnej starostlivosti vám včelobal vydrží dokonca dlhšie než rok. Ďalším benefitom údržby je skutočnosť, že včelobal sa dá jednoducho „prevoskovať“. K tomu vám dopomôže špeciálne vyvinutý produkt na starostlivosť a reparáciu priamo u vás doma. VčelOpravár obnovuje voskovú membránu, tá zabezpečí to, aby bol znova priľnavý k potravinám a dobre tvarovateľný. Včelobal pri poctivej opatere dokonca dokáže sprevádzať vaše potomstvo aj niekoľko rokov. Celá táto rozvoniavajúca „servisná“ činnosť vám doma potrvá približne 20 minút.

Vcelobal4.jpg
Foto: Včelobal

Po ktorých výrobkoch od Včelobal-u siahnuť?

Značka Včelobal je charakteristická nadšením pre svoju prácu, nápaditosťou pre vymýšľanie nových ekologických produktov s použitím prírodných materiálov a surovín. Posledným prírastkom v ponuke je ekologický podpaľovač Ecopal. Je to zápalka omotaná voskovanou bavlnou, ktorá funguje ako taká malá fakľa. Tento produkt je synergiou trvalej udržateľnosti a filozofie zero waste produkcie, keďže vzniká pri výrobe „včelobalov“, ako ich vedľajší produkt. Vďaka tomu dokáže spoločnosť Včelobal dokonale spotrebovať  až 100 % vstupných surovín a nevytvára sa žiadny zbytočný odpad. Pozitívnym prínosom výroby produktu Ecopal je aj fakt, že sa na ňom podieľajú telesne znevýhodnení pracovníci. Aj to je dôkaz o tom, že spoločnosť Včelobal sa vo svojich firemných hodnotách plne hlási k spoločenskej zodpovednosti (CSR).

Copy of vcelobal__0948 2.jpg
Foto: Včelobal

Patríte medzi milovníkov prírody, chodíte na rybačku, alebo ste retro „zálesák“? V takom prípade si do svojho batoha pribaľte šikovnú sadu outdoorového balenia od Včelobal-u. Verte, že sa vám vždy zíde. Zákazníci doslova milujú produkt Včelobal TRIO SML Folk, ktorý sa stal dlhodobo najpredávanejším. V kuchyni na chlieb a pečivo istotne poslúži praktické vrecko s názvom Včelovak, ktoré spríjemní priestor kuchyne pekným paternom s prírodným motívom. No a teraz v mesiaci november je už prichystaná pre zákazníkov jedna zaujímavá novinka, ktorá poteší aj „ortodoxných“ vegánov. Nechajte sa milo prekvapiť a nezabudnite sledovať informácie priamo na stránkach Včelobal-u.

Vcelovak 1.jpg
Foto: Včelobal

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Včelobal