Hnutie Slovensko povedie aj naďalej Matovič, ktorý je odhodlaný pokračovať v boji proti korupcii a za slušných ľudí (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 3. schôdze
Poslanec NR SR za hnutie Slovensko Igor Matovič (v popredí ). Foto: SITA/ Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Členovia hnutia Slovensko (predtým OĽaNO) na nedeľnom sneme v tajnej voľbe zvolili Igora Matoviča za predsedu hnutia. Informoval o tom hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

Politický subjekt je podľa neho odhodlaný a bude pokračovať v boji za slušných ľudí, ktorí si ctia spravodlivosť a nenávidia korupciu. Hnutie Slovensko sa podľa hovorcu na nedeľnom sneme uznieslo, že odsudzuje kroky premiéra Roberta Fica, ktorý voličom sľúbil nerušiť Úrad špeciálnej prokuratúry, no ide ho  urýchlene zrušiť.

„Svojim ľuďom tým chce nadeliť amnestiu za ťažké zločiny, ktoré s nimi páchal,“ uviedol Bystriansky.

Zároveň podľa neho hnutie odsudzuje aj kroky predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ktorý v zásadnom rozpore so svojimi predvolebnými sľubmi slúži mafii a vedome sa podieľa na atentáte na spravodlivosť a premene Slovenska na totalitný štát. Zároveň hnutie vyzýva Progresívne Slovensko a SaS, aby v týchto kľúčových časoch pre Slovensko nesabotovali jednotný postup opozície.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičMatúš BystrianskyPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMatovičovo hnutie SlovenskoPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSmer - SSDÚrad špeciálnej prokuratúry