272898356_367666348200506_5719717582532460196_n.jpg

EUHL má potenciál priblížiť sa systému v Amerike

Európska Univerzitná Hokejová Liga (EUHL) vytvára vhodné podmienky pre rozvoj študentov-atlétov, aby sa mohli súčasne venovať športu a štúdiu po vzore amerických univerzít, kde je tento systém zaužívaný desaťročia. A práve ten nám priblížil slovenský hokejista a dvojnásobný účastník majstrovstiev sveta do 20 rokov, Marek Korenčik, ktorý študuje na University of Massachusetts Lowell, za ktorú zároveň aj hrá hokej v univerzitnej súťaži NCAA.
Euha.jpg

Všetko, čo potrebujete vedieť o novej sezóne

Nový ligový ročník EUHL začína v prvej polovici októbra. Minulá sezóna bola zrušená z dôvodu pandémie a niekoľko vecí sa za ten čas zmenilo. Prezrite si v nasledujúcich riadkoch všetky najdôležitejšie informácie o Východnej divízii.
New project 9.jpg

EUHL ocenila najlepších v sezóne 2018/19

Majstra šiesteho ročníka EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sme spoznali už na začiatku apríla a rovnako nebolo náročné poznať meno najproduktívnejšieho hráča.  Otáznik a zvedavosť však viseli nad šesticou ALL STARS, najlepším trénerom či manažérom. EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia), ktorá je riadiacim orgánom spomínanej súťaže, už viac nenechala sympatizantov univerzitného hokeja v napätí a prezradila, kto si tento rok odniesol ocenenia.
Navrat 1.jpg

Návrat k Play-off EUHL 2018/19

Vo finále narazili na seba dva slovenské tímy Trenčín a Banská Bystrica. Tímy, ktoré ovládli základnú časť súťaže, keď nazbierali zhodný počet bodov ponúkli fanúšikom vo finále dramatické divadlo. Vysoká kvalita a vyrovnanosť týchto mužstiev vyústila až rozhodujúcim piatym zápasom. Dokonca až tri finálové stretnutia muselo rozhodnúť predĺženie, no a po tom poslednom boli napokon šťastnejší hokejisti spod Urpína. Bystričania v súboji o všetko ešte šesť minút pred koncom riadnej hracej doby inkasovali gól na 3:2.  Ani to ich však nezlomilo a v čase 57:06 poslal duel do predĺženia Denis Brnčál. V ňom sa stal napokon zlatým strelcom a hrdinom Jakub Tatár. Po jeho presnom zásahu mohli vypuknúť na trenčianskom Zimnom štadióne P. Demitru majstrovské oslavy a radosť z obhajoby titulu. Pre UMB Hockey Team Banská Bystrica to bolo už štvrté finále v EUHL. Prvé dva pokusy sa skončili neúspešne, no v predošlom a rovnako aj tomto ročníku sa stali najlepším tímom Európskej univerzitnej hokejovej ligy.
Final 3.jpg

UMB Hockey Team Banská Bystrica obhájil Sekeráš Trophy

Finálová séria medzi Trenčínom a Banskou Bystricou bola dramatická do poslednej sekundy.  V Trenčíne si obe mužstvá pripísali po víťazstve a tak sa séria sťahovala do Banskej Bystrice za vyrovnaného stavu.  Tretí finálový zápas zvládli lepšie domáci a od titulu ich delilo jediné víťazstvo.  Gladiátori sa však nevzdali a v strhujúcom štvrtom súboji si najprv vynútili v poslednej minúte predĺženie a napokon aj rozhodujúci piaty zápas!  V ňom Gladiátori ešte šesť minút pred treťou sirénou viedli o jeden gól, ale Bystričanom sa podarilo v samom závere vyrovnať.  V predĺžení zaznamenal zlatý gól Jakub Tatár a UMB Hockey Team Banská Bystrica obhájil Sekeráš Trophy!  Obom mužstvám za strhujúcu finálovú bitku patrí veľká poklona a majstrovi gratulácia. Podrobnejšie informácie o výsledkoch nájdete v článku.
Dsc_6151.jpg

O majstrovi EUHL sa rozhodne dnes v Trenčíne

Vysokoškoláci z Banskej Bystrice nevyužili svoj mečbal, finálová séria je vyrovnaná. O novom majstrovi EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sa tak rozhodne až v poslednom možnom zápase.
New project 2.jpg

Finálová séria sa za vyrovnaného stavu sťahuje pod Urpín

Finálová séria odštartovala na ľade Trenčína a v prvom stretnutí boli uspešnejší domáci Gladiátori.  Minuloročnému majstrovi strelili šesť gólov a ujali sa vedenia.  Druhý súboj bol oveľa dramatickejší a UMB Hockey Team dokázal v druhej polovici zápasu zmazať manko súpera.  Duel dospel do predĺženia a hrdinom sa napokon stal Filip Adamčík, ktorý rozhodol o výhre Bystrice a finálová séria sa tak sťahuje pod Urpín za vyrovnaného stavu. Podrobnejšie informácie o výsledkoch nájdete v článku.
1.jpg

Trenčín otočil sériu s Inžiniermi a je vo finále

Inžinieri boli po domácom víťazstve blízko k postupu do finále.  V druhom semifinálovom zápase videli diváci poriadnu drámu so šťastným koncom pre Gladiátorov, keď v predĺžení rozhodol Lukáš Berák.  V treťom rozhodujúcom dueli bol opäť úspešnejší Trenčín a Gladiátori tak doplnia Banskú Bystricu vo finále.  Podrobnejšie informácie o výsledkoch nájdete v článku.
Semi 1.jpg

Štvrťfinále ukončené, Inžinieri uzavreli najlepšiu štvoricu

Dve série musel rozhodnúť až tretí zápas.  Teraz však už poznáme všetkých postupujúcich a rovnako aj zloženie semifinálových dvojíc.  Banská Bystrica si o postup do finále zahrá s HC Masaryk University a svojho súpera sa dočkal aj Trenčín.  Po vysokom víťazstve nad UK Praha vypukla radosť v tábore Inžinierov.  Podrobnejšie informácie o výsledkoch nájdete v článku.
Euhl 1.jpg

Návrat k základnej časti EUHL očami čísel

Do aktuálnej sezóny EUHL nastúpilo dvanásť mužstiev z Česka, Slovenska a Maďarska. Osmička najlepších tímov už bojuje v play-off o majstrovský titul Európskej univerzitnej hokejovej ligy.  Vráťme sa však spätne k základnej časti a pozrime sa trochu bližšie na štatistiky, či už na tie tímové alebo hráčske.
Stvr 1.jpg

Máme za sebou prvé štvrťfinálové súboje na ľade

Všetky tímy majú za sebou prvé štvrťfinálové stretnutia. Akademici na domácom ľade prekvapili Masarykovu univerzitu a ujali sa vedenia v sérii hranej na dva víťazné zápasy. Trenčín si z Olomouca odniesol na pomery play-off až príliš vysoké víťazstvo. Rovnako sa ujala vedenia aj Banská Bystrica v sérii s Ostravou a v pražskom derby sa viac darilo Inžinierom. Podrobnejšie informácie o výsledkoch nájdete v článku.