Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Danka, Pellegriniho Hlas sa oháňa koaličnou zmluvou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 19. schôdze
Sprava: Podprededa NR SR Andrej Danko a premiér SR Robert Fico. Foto: Archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády by na poste predsedu parlamentu chcel Andreja Danka (SNS). Premiér Robert Fico (Smer-SD) to uviedol v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Podľa predsedu vlády by najlepším riešením pre Slovensko by bolo, keby vznikla vo vládnej koalícii dohoda, aby bol predsedom Národnej rady SR Danko. Ukázala by sa tak podľa neho mimoriadna stabilita vládnej koalície.

„Rešpektujem, že je koaličná zmluva, kde je napísané, že post predsedu parlamentu patrí politickej strane Hlas-SD. Preto hovorím o potrebe dohody,“ uviedol Fico.

Strana Hlas-SD nesúhlasí s názorom premiéra v súvislosti s obsadením funkcie predsedu parlamentu. Ako strana uviedla, vládna koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá stanovuje rozdelenie zodpovednosti vládnych strán vrátane pozície premiéra.

„Táto zmluva vychádza z pomerov v Národnej rade SR po parlamentných voľbách, pričom tieto pomery sa po prezidentských voľbách nijakým spôsobom nezmenili a voľba prezidenta nebola súčasťou koaličnej zmluvy,“ uzavrela strana Hlas-SD.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SDSNS Slovenská národná strana