Dankova SNS predstavila svoju kandidátku, na piatom mieste má Tarabu a v prvej 30 je aj Šimkovičová

Andrej Danko, Tomáš Taraba, Rudolf Huliak, Miroslav Radačovký
Zľava: Predseda Národnej koalície a kandidát na poslanca za SNS Rudolf Huliak, predseda strany Patriot a kandidát na poslanca za SNS Miroslav Radačovský, predseda SNS Andrej Danko a predseda strany Život - NS a kandidát na poslanca za SNS Tomáš Taraba počas tlačovej besedy predsedu SNS vo Zvolene, na ktorej predstavil kandidátnu listinu Slovenskej národnej strany (SNS) do predčasných volieb do Národnej rady SR. Zvolen, 10. jún 2023. Foto: SITA/Jakub Julény

Slovenská národná strana (SNS) predstavila svoju kandidátku. Z piateho miesta kandidátnej listiny bude za SNS kandidovať terajší poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Taraba (Život – národná strana). V prvej tridsiatke sú i poslanci Štefan a Filip Kuffovci, takisto sa tam bude nachádzať aj Martina Šimkovičová, bývalý nitriansky župan Milan Belica a politológ a spisovateľ Roman Michelko.

Z posledného stopäťdesiateho miesta bude za národniarov kandidovať Rudolf Huliak. Adam Lučanský, Miroslav Radačovský a Michal Radačovský by sa na kandidátke mali nahádzať okolo stého miesta. Strana SNS o tom informovala v tlačovej správe.

Zvyšok kandidátnej listiny vyplní členstvo strany a predstavitelia samospráv z jej radov. Budú medzi nimi napríklad primátori Holíča a Spišskej Novej Vsi Zdenko Čambal a Pavol Bečarik, ale i primátori Hnúšte či Novej Bane.

Danko predstavil víziu strany

„Sme ľudia, ktorí sú ochotní zabojovať za to, aby na Slovensku vznikla 1.10. 2023 vláda, ktorá sa vzoprie centralizmu z Bruselu, ktorá nebude považovať za jediný problém Slovenska Ukrajinu, ktorá bude dvíhať dôchodky, pomáhať mladým ľuďom s hypotékami, hľadať účinné nástroje, ako bojovať s chudobou,“ predstavil víziu SNS jej predseda Andrej Danko.

Slovensko sa podľa šéfa národniarov nachádza v hlbokej hodnotovej, morálnej a spoločenskej kríze. Strana tiež v tlačovej správe uviedla, že robí národnú, nie nacionalistickú politiku, čo si podľa nej viacerí zamieňajú.

„Všetci, ako tu stojíme, chcú aby sa na Slovensku ľudia nehádali, nebáli sa budúcnosti a hlavne nechceme, aby sa s nami politici hrali. Nechceme, aby platilo heslo prezidentky Čaputovej „čím horšie, tým lepšie“. Slovensko bude vo veľkých problémoch, pretože má rozvrátené verejné financie. Nikto na Slovensku nehovorí a nediskutuje o tom, ako zdvihnúť dôchodky, ako pomôcť ľuďom. Len chcú, aby sme sa hádali, kto je na strane Ukrajiny a kto nie,“ vyjadril sa Danko.

Návrat zo zlej cesty

Politický subjekt o sebe tvrdí, že ho tvoria národne orientovaní ľudia s konzervatívnymi hodnotami, ktorých cieľom sú dobré vzťahy so všetkými veľmocami.

„Slováci sa musia zomknúť, preto budeme chodiť do regiónov medzí ľudí a vysvetľovať, ako to myslíme. Najmä chceme zastaviť rozklad štátu a spoločnosti. Spojme sa za Slovensko a spojme opäť skupinu štátov V4. Slovensko sa musí vrátiť zo zlej cesty, ktorú dnes diktuje prezidentka Čaputová s premiérom Ódorom. Slovensko potrebuje zmenu a my sa k tej zmene hlásime,“ uzavrel predseda SNS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoFilip KuffaMartina ŠimkovičováMilan BelicaMiroslav RadačovskýPavol BečarikRoman MichelkoRudolf HuliakŠtefan KuffaTomáš TarabaZdenko Čambal
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana