Fico: Členstvo Ukrajiny v NATO je dobré akurát na tretiu svetovú vojnu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Germany Slovakia
Slovenský premiér Robert Fico. Foto: archívne, Kay Nietfeld/dpa via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii RTVS Sobotné dialógy. Ako premiér vyhlásil, chce robiť politiku na všetky štyri svetové strany.

„Chcem robiť politiku dobrých priateľských vzťahov s každým, kto má o takúto politiku záujem,“ vyhlásil Fico s tým, že Ukrajina je susedom SR, a preto majú záujem aj o to, aby boli vzťahy s Ukrajinou normálne. „Len máme iný názor,“ uviedol.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Fico dodal, že ak bude mať Ukrajina ambíciu vstúpiť do NATO a bude premiérom, tak bude presviedčať poslancov, aby toto rozhodnutie vetovali. „Členstvo Ukrajiny v NATO je dobré akurát na tretiu svetovú vojnu. Nám svedčí nezávislá Ukrajina,“ dodal Fico.

Premiér sa vyjadril aj o pakte o migrácii, ktorý prijala EÚ. Ako pripomenul, hlasovali proti tomuto paktu. Predseda vlády ho vníma ako povinnú solidaritu, ktorú odmietajú.

„Každá krajina by sa mala sama rozhodovať, ako bude pomáhať,“ vyhlásil Fico a dodal, že SR sa pridá k iniciatívam na zmenu paktu. „Ak bude možnosť zmeniť tento nezmysel, tak to budeme podporovať,“ uzavrel Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy