Tretina Slovákov plánuje zahraničnú dovolenku. Štúdia ukázala ich najobľúbenejšie destinácie

Leto, dovolenka, pláž, more
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Slováci majú v tomto roku pomerne veľký záujem cestovať na zahraničné dovolenky. Plánuje ich viac ako 36 % opýtaných. Krátke víkendové výlety uviedlo takmer 35 % opýtaných.

Zvyky spred pandémie

Tieto závery vyplynuli zo štúdie Travel and Payment Intentions Study 2022, ktorú uskutočnila spoločnosť Visa.

„Slováci sa tešia, že môžu obnoviť svoje cestovateľské zvyky spred pandémie. Návrat k cestovaniu, či už na dovolenku, za mestskou turistikou alebo na nákupy do susednej krajiny dokazuje, že slovenskí spotrebitelia znovu nadobúdajú istotu, čo je dobrým znamením pre oživenie cestovného ruchu a cezhraničných transakcií,“ uviedla vedúca Visa pre Slovensko Ľubica Gubová.

Štúdia ukázala, že viac ako 47 % Slovákov plánuje ísť tento rok na dovolenku jedenkrát. Dva až trikrát by cestovalo 40 % respondentov, štyri až päťkrát 4 % opýtaných, viac ako päťkrát tiež 4 %.

Top dovolenkové destinácie

Tretina Slovákov má tendenciu plánovať si dovolenku niekoľko mesiacov pred samotnou cestou a takmer 25 % plánuje svoje cesty približne mesiac vopred.

Medzi top dovolenkové destinácie Slovákov patrí Chorvátsko, Česká republika, či Taliansko. Medzi top destinácie víkendových výletov, ktoré by Slováci chceli tento rok navštíviť, patria Praha, Viedeň a Paríž.

Až 45 % opýtaných plánuje tento rok absolvovať dva alebo tri víkendové výlety. Čo sa týka plánovania výletov do mesta, takmer 32 % Slovákov tak robí približne mesiac vopred a viac ako 24 % plánuje krátke výlety len týždeň alebo dva vopred.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Gubová
Firmy a inštitúcie Visa