Letenky na krátke trasy sú teraz oveľa lacnejšie. Kam vyrazili Slováci za poslednými lúčmi slnka?

Baleárske ostrovy, dovolenka
Foto: ilustračné, SITA/AP

Slovenskí turisti cez posledný prázdninový víkend pred začiatkom školského roka cestujú najmä do Španielska, ale aj do Talianska, Grécka či na Cyprus.

Podľa údajov spoločnosti Kiwi.com na letenky minú priemerne zhruba sto eur, tie sú v súčasnosti pri letoch na krátke vzdialenosti sedemkrát lacnejšie ako na dlhé trasy.

Lety z Viedne

„Počas prvého septembrového víkendu, ktorý môže byť vďaka sviatku o niekoľko dní dlhší, sa Slováci vydávajú do obľúbených európskych destinácií, ako sú Palma de Mallorca, Rím, Larnaka, Barcelona alebo Dubrovník, aby si stihli užiť posledné lúče slnka,“ informovala Eliška Řezníček Dočkalová z Kiwi.com.

Podľa nej domáci cestovatelia si pre svoje odlety vyberajú hlavne viedenské letisko, najčastejšie letia vo dvojiciach, takmer tretina z nich v destinácii strávi štyri až šesť dní a rovnaká časť menej než tri dni.

Predĺžené leto

„Cestovanie po letných prázdninách, teda mimo hlavnej sezóny, môže mať svoje výhody. Cestovatelia si užijú predĺžené leto, ktoré zvyčajne trvá až do konca septembra, pričom letenky sú v tomto období lacnejšie a v destináciách je menej turistov,“ uviedla Řezníček Dočkalová.

„Vďaka tomu si môžu lepšie vychutnať atmosféru destinácie, nižšie ceny a zažiť väčšiu autenticitu a slobodu pri objavovaní nových miest,“ dodala.

Kiwi.com s.r.o. so sídlom v Brne je poprednou travel-tech spoločnosťou, má zastúpenie aj v Bratislave a celkovo zamestnáva vyše 1 500 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eliška Řezníček Dočkalová
Firmy a inštitúcie Kiwi.com