Ako efektívne upratať lístie či iné nečistoty

Lbl_2_flowerbed_leaves_app_01_ci15_300 dpi jpg.jpg
Foto: Kärcher
...

BRATISLAVA 25. septembra (BývanieHrou.sk) – Hrable, metly, lopatky,… Poznáme to všetci. Ku prachu, špakom z cigariet či drobným smetiam po neporiadnych susedoch, ktoré sú na uliciach bežné v podstate počas celého roka, sa na jeseň pridáva lístie. Zbaviť sa ho nie je jednoduché.

Upratovanie exteriéru našich príbytkov patrí medzi obľúbené disciplíny asi len málokoho z nás. Je preto logické, že hľadáme spôsoby, ako si prácu čo najviac uľahčiť a zefektívniť. A rovnako tak rozmýšľajú aj výrobcovia čistiacich zariadení a preto trh neustále zásobujú novinkami, vďaka ktorým aj menej obľúbené činnosti vykonávame predsa len o čosi radšej.

V článku sa dočítate, že:

  • moderné fukáre lístia sú bez káblov
  • zametacie stroje dokážu niekoľkonásobne urýchliť upratovanie
  • v čom sa líšia profesionálne zametacie stroje od bežných

Moderné fukáre lístia kábel nepotrebujú

Jedným z najužitočnejších pomocníkov na jeseň je fukár lístia. Niektoré fukáre majú viacúčelové využitie, okrem fúkania dokážu lístie a malé konáriky aj vysávať či drviť. V prípade multifunkčných zariadení s drvičom prichádza pri vysávaní do vaku rozdrvená zmes, ktorú je možné použiť ako súčasť kompostu.

Podobne ako pri iných zariadeniach, káble sú čoraz viac nahrádzané batériami. Akumulátorové fukáre lístia majú neodškriepiteľnú výhodu v komforte používania. Nie ste obmedzovaní potrebou elektrickej zásuvky či predlžovacími káblami v prípade upratovania veľkých plôch. Práca je vďaka nim podstatne efektívnejšia. Ďalšou výhodou je, že ak vlastníte viacero akumulátorových zariadení jednej značky, môžete používať jednu a tú istú batériu pre všetky, ktoré sú s daným typom batérie kompatibilné. Z tohto dôvodu odporúčame myslieť strategicky a popremýšľať, kúpu ktorého akumulátorového zariadenia by ste mohli v blízkej budúcnosti zvažovať. Vhodným doplnkom k fukárom môžu byť aj mobilné čističe. Následne sa rozhodnite pre konkrétnu značku, napríklad Kärcher. Môžete tým ušetriť nemalé finančné prostriedky, keďže nebudete potrebovať kupovať zvlášť batérie do každého stroja.

Menšou nevýhodou domácich či záhradných pracovných zariadení na batériu môže byť kapacita a tým aj výdrž batérie. To platí aj pre fukáre. Pri ich kúpe dôkladne zohľadnite plochu a odhadnite čas, ktorý je potrebný  na jej vyčistenie. Vďaka tomu dostanete odpoveď, akú kapacitu preferovať, prípadne, či investovať rovno do kúpy dvoch batérií.

Zametanie metlou? V porovnaní so strojom pomalé a nepohodlné

Hlavnými výhodami zametacích strojov je, že čistenie s nimi je podstatne pohodlnejšie a účinnejšie ako zametanie metlou. Vhodné sú najmä na čistenie chodníkov, ciest či terás, ktoré vďaka nim vyčistíte niekoľkonásobne rýchlejšie. Sú šetrné k vášmu telu, nakoľko ich tlačíte vo vzpriamenej polohe podobne ako kočík či kosačku. Niektoré modely vám umožnia prispôsobiť madlo vašej telesnej výške, vďaka čomu sa nemusíte ohýbať každú chvíľu k lopatke, aby ste nabrali pozametané nečistoty. Zametacie stroje majú zberné koše, do ktorých putujú nečistoty  vďaka prepracovanej technológii otáčavých kief.  Tie dokážu celkom dôkladne a rýchlo vyčistiť aj náročnejšie miesta, akými sú napríklad rohy medzi obrubníkom a cestou či okraje terasy. Pri výbere zametacieho stroja sa riaďte veľkosťou plochy, pre ktorú je stroj odporúčaný. Stroje určené na čistenie plôch väčšej rozlohy sú drahšie, ale zároveň majú širší záber čistenia a väčší zberný kôš.

Profesionálne zametanie strojmi s pohonom

Ručne vedené profesionálne zametacie stroje sú určené pre čistenie plôch veľkých rozmerov. Najčastejšie sú poháňané batériou alebo benzínovým motorom. Ich silu využijete nie len v exteriéri, ale aj v interiéri na čistenie skladov či predajných plôch. Väčšinou sú vybavené aj sacím mechanizmom pre efektívne nasávanie nečistôt do veľkokapacitného zberného koša. Rozdiel medzi kvalitným a menej kvalitným strojom dokážete zistiť na prvý pohľad. Zamerajte sa na kvalitu použitých materiálov, prepracovanosť konštrukcie či hlučnosť stroja. Nezanedbateľným faktorom pri výbere profesionálneho zametacieho stroja môže byť tiež ľahkosť ovládania a komfort pri manipulácii.

Ak by ste hľadali zariadenie, ktoré využijete na zametanie, ale napríklad aj na odhŕňanie snehu počas zimy, ideálnou voľbou pre vás môžu byť multifunkčné zametacie stroje. Tie umožňujú inštaláciu rôznych prídavných zariadení ako napríklad snežný pluh či nádobu na odpad, vďaka čomu sú vhodné ako pre domácich majstrov, tak aj pre firmy či obce na čistenie verejných priestranstiev, parkovísk či nádvorí škôl.

Inzercia