Aká kuchynská batéria sa hodí k vašej kuchyni?

Kuchynská batéria
zdroj: gettyimages.com

Či už je kuchynská linka súčasťou skromnejšieho priestoru alebo sa v tejto miestnosti pýšite veľkým ostrovčekom, batériu by ste mali prispôsobiť niekoľkým základným kritériám.

...

Prispôsobivé…

Nielen vy prispôsobujete výber kuchynskej batérie, ale aj títo nepostrádateľní asistenti v kuchyni sa dokážu prispôsobiť. Ak máte menší drez, určite ste sa stretli pri umývaní s horšou manipuláciou väčších kusov riadu, napríklad plechov alebo veľkých hrncov. Ideálnou v tomto prípade je batéria s integrovanou a vysúvateľnou sprškou. Túto možnosť oceníte tiež pri oplachovaní zeleniny alebo napúšťaní vody do hrncov a vedier.

Spršku môžete z batérie vytiahnuť až do dĺžky jedného metra, pričom sa o spätné zatiahnutie postará olovené závažie. Najvyššie požiadavky spĺňa aj funkčnosť batérie s flexibilnou pružinovou hadicou. Tieto vysoké oblúkové batérie uľahčujú umývanie najmä pri väčšom množstve riadu, kedy máte zaručenú pohodlnú dostupnosť, bez ohľadu na to, ako plný je drez.

Ak ste v dispozičnom riešení kuchyne umiestnili batériu s drezom pred okno, nemusíte sa obávať problémov s jeho otváraním. Výrobcovia mysleli aj na túto možnosť, a preto máte k dispozícii aj batérie prispôsobiteľné otváraniu okien. Konkrétne máme na mysli sklopné alebo vysúvateľné batérie priamo z otvoru samotnej armatúry.

Pozrite si kuchynské batérie v týchto e-shopoch:

Druhy a dizajn

Široký sortiment batérií v štýlových dizajnoch sa prispôsobí každému interiéru kuchyne. Moderné či retro, matné, lesklé aj farebné prevedenia, s rovnakou povrchovou štruktúrou ako drez. Najčastejším variantom povrchovej úpravy kartuše je nikel, pochrómovaná mosadz či titán. Aj ovládacie prvky batérie vynikajú dizajnom. Môžu byť napríklad v kombinácii dreva alebo skla.

Základnými druhmi batérií sú nástenné a stojankové. Trendom v bývaní sú už dlhodobo stojankové batérie, ktoré môžete umiestniť buď do drezu, alebo do pracovnej dosky. Podľa spôsobu ovládania si môžete zakúpiť batérie kohútikové, pákové, bezdotykové senzorové a termostatické. Posledné z radu sú skvelým pomocníkom nielen pri znižovaní spotreby vody, ale niektoré disponujú tiež bezpečnostnou poistkou proti obareniu. Nastaviť si môžete nielen požadovanú teplotu, ale tiež intenzitu prietoku vody.

Príslušenstvo

Príslušenstvo k batériám zahŕňa rôzne nadstavce. Sú nimi napríklad perlátory, ktoré síce niekedy bývajú súčasťou batérií, ale ak nemáte to šťastie, môžete si ich zakúpiť a postarať sa o rýchlejšie umytie so šetrením vody. Perlátory totiž zachovávajú dostatočný prúd vody, pričom cez samotný kohútik jej pretečie aj o polovicu menej. Ďalším typom nadstavcov sú napríklad svietiace krúžky, ktoré menia odtieň farby v závislosti od teploty vody.

Batéria je jedným z nevyhnutných a najčastejšie používaných predmetov v kuchyni. Práve preto siahnite po kvalitných výrobkoch z odolných materiálov. Pre jednoduchšiu údržbu zvoľte ľahko udržiavateľné materiály. Či už si vyberiete extravagantnú, minimalistickú alebo klasickú batériu, nezabúdajte na jej zladenie s drezom a samotnou kuchynskou linkou. Ponuka je rozmanitá, určite si nájdete ideálny štýl pre vašu kuchyňu.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: