Blaha: Progresívci sa tvária, že im ide o znásilnené ženy, no neuveríte, akého úchyláka mali na svojom sneme (video)

Blaha lubos.png
Podpredseda parlamentu za Smer-SD Ľuboš Blaha. Reprofoto VK/Lubos Blaha
Tento článok pre vás načítala AI.

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) priniesol odhalenie, že jedným z hostí na zakladajúcom sneme Progresívneho Slovenska v Žiline v roku 2018 bol bývalý český poslanec Dominik Feri, ktorého súd uznal vinným zo znásilnenia a bol odsúdený na tri roky väzenia.

„Progresívne Slovensko fakt nemá svoje dni. Najskôr trpáci nevedia narátať do 30, potom ten ich Hellebrandt nepovie, že má nákazlivú chorobu a ohrozí zdravotníckych pracovníkov v nemocnici, a teraz sa PS-kári tvária, že sa vrhli do boja proti znásilňovaniu žien. Ešte aj oranžové tričká si v parlamente natiahli,“ hovorí v úvode svojho videa Blaha.

Dominik Feri na sneme PS

Blaha následne uverejnil závažné zistenie v súvislosti s progresívcami. „V roku 2018 malo Progresívne Slovensko zakladajúci snem v Žiline. Do vedenia boli zvolení Štefunko, Čaputová, Šimečka, Jaurová, Bihariová aj Truban. Neuveríte, kto bol na sneme spolu s nimi. Český poslanec Dominik Feri. Ešte sa tam aj vyjadroval, aké je PS cool a ako im drží palce,“ informuje Blaha.

Dominik Feri
Bývalý český poslanec zo strany TOP 09 Dominik Feri bol odsúdený na tri roky väzenia za znásilnenie. Viacero žien nezávisle od seba opísali svoje nepríjemné zážitky s českým politikom, ktorý čelil obvineniam, že v minulosti na domácich večierkoch nútil ženy k sexu, aj keď to odmietli. Diať sa tak malo v rokoch 2015 – 2020. Reprofoto: www.youtube.com

„Pri zakladaní Progresívneho Slovenska bol aj zločinec, ktorý znásilnil minimálne dve ženy a dostal za to tri roky basy. A tí istí PS-kári dnes tárajú o znásilneniach?“ pýtal sa podpredseda parlamentu.

Tento úchylák bol odsúdený za to, že znásilnil dve ženy a jednu ďalšiu ženu sa pokúsil znásilniť. Jedna z týchto žien nebola ani dospelá, čiže tuná veľký kamoš Progresívneho Slovenska je nielen násilník, ale aj pedofil. Feri dostal za svoje ťažké zločiny 3 roky v base natvrdo,“ozrejmil Blaha.

Feriho z progresívcov nikto neodsúdil

„Myslíte si, že jeho nechutné zločiny niekto z PS odsúdil? Myslíte si, že im vadilo, že sa tento násilník objímal s nimi na ich zakladajúcom sneme? Tvária sa, že im ide o znásilnené ženy a v skutočnosti sa bratríčkujú s odsúdenými úchylmi,“ konštatoval Blaha.

Politik tvrdí, že tu nejde len o progresívcov, ale aj stranu SaS. Ako príklad uviedol poslankyňu SaS Vladimíru Marcinkovú, ktorá sa rada štylizuje za ochrankyňu práv žien. „Aha, aké krásne fotečky má s násilníkom Ferim. Nie je vám z toho zle? Toto je ten ich slávny liberalizmus, toto je ten ich boj za ženy, sú to obyčajní pokrytci,“ okomentoval Blaha fotku Marcinkovej s Ferim.

Marcinkova feri.png
Poslankyňa za SaS Vladimíra Marcinková v spoločnosti českého exposlanca Dominika Feriho, ktorý bol v roku 2023 odsúdený za znásilnenie. Instagram/Vladimíra Marcinková

„My chránime ženy a budeme im pomáhať chrániť ich proti takým úchylákom ako je Herák z OĽaNO, ktorý má podľa obvinenia na svedomí 6 dievčatok. OĽaNO má svojho pedofila Heráka, PS a SaSKA majú svojho Feriho. To títo chcú niečo rozprávať o znásilnených ženách? Že ich hanba nefacká,“ kritizoval Blaha.

Celú reakciu Blahu si pozrite vo videu:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik FeriJán HerákĽuboš BlahaVladimíra MarcinkováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD