Beňová neberie pozastavenie členstva v Strane európskych socialistov ako tragédiu, nič to vraj neznamená

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Monika Beňová
Europoslankyňa Monika Beňová. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.
Tento článok pre vás načítala AI.

Europoslankyňa za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Monika Beňová neberie ako tragédiu pozastavenie plného členstva Smeru-SD v Strane európskych socialistov (PES). Ako na sociálnej sieti ďalej uviedla, vláda sa zostavuje na základe vôle voličov, a nie na základe očakávaní Bruselu.

„Stojím za mojou stranou Smer-SD, nikomu nevidím dôvod sa za čokoľvek ospravedlňovať ani kvôli akejkoľvek funkcii,“ tvrdí Beňová. Pozastavenie členstva neznamená podľa nej pre Slovensko a Slovákov už vôbec nič.

„Akurát, že vo vláde budú politici, ktorí sa nepoklonkujú a nedoprosujú, stoja za svojou krajinou a jej suverénnymi záujmami,“ dodala.

Vedenie PES vo štvrtok 12. októbra rozhodlo o pozastavení plného členstva strany Smer-SD a aj asociovaného členstva strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Poukazuje pri tom na jasný odklon Roberta Fica od hodnôt európskych socialistov a tiež spojenie s radikálne pravicovou Slovenskou národnou stranou (SNS).

„Predsedníctvo k tomuto kroku pristúpilo po tom, čo sa líder Smeru-SD Robert Fico jasne odklonil od hodnôt rodiny PES. A, navyše, v dôsledku obáv, ktoré sa objavili po ohlásení vládnej koalície Smeru-SD, Hlasu-SD a radikálnej pravicovej strany,“ uvádza sa vo vyhlásení strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Monika BeňováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSmer - SSDStrana európskych socialistov (PES)