58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zadržaný muž, prenasledovanie
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Trojročný pobyt za mrežami hrozí 58-ročnému mužovi, ktorého púchovská polícia obvinila z prečinu nebezpečného prenasledovania. Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, obvinený muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, neustále ju prenasledoval a strpčoval jej život.

Zvykol ju čakať na rôznych miestach po návrate z práce a vulgárne jej nadával.

Opakované nočné telefonáty

„Muž jej často telefonoval, najmä v nočných hodinách a posielal SMS správy. Používal rôzne telefónne čísla, ktoré si žena postupne blokovala. Ženu opakovane urážal a obviňoval z rozchodu. Vyhľadával ju aj pred bytovým domom, kde žena býva a vykrikoval na ňu vulgárne nadávky, čoho svedkom boli aj susedia,“ uviedla k prípadu polícia.

Doplnila, že obvinený muž svoju bývalú priateľku prenasledoval aj pri nákupoch a viackrát musela nákup s potravinami nechať v obchode a utiecť pred ním.

Podala trestné oznámenie

„Pre agresívne a nadmerne žiarlivé správanie sa žena obrátila na políciu, kde podala trestné oznámenie. Policajti po zabezpečení potrebného množstva dôkazov muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili v cele policajného zaistenia,“ dodala polícia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Púchov popri obvinení podal dozorujúcemu prokurátorovi podnet na väzobné trestné stíhanie.

Zadržaný muž, prenasledovanie
Muž nezvládol rozchod. Za prenasledovanie bývalej priateľky mu hrozí trojročné väzenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR