Polícia obvinila muža z kyberšikany, hrozia mu až tri roky vo väzbe

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia obvinila 57-ročného muža z okresu Piešťany z prečinov nebezpečného elektronického obťažovania a ohovárania. Muž podľa polície dlhšiu dobu posielal hromadné emaily kolegom ženy, ktorí spolu pracovali v rámci štátnej správy.

Neprestal ani po vznesení obvinenia

V správach ju vedome a opakovane nazýval podvodníčkou či notorickou klamárkou, dlhodobo ju ponižoval, osočoval a urážal nielen pred jej kolegami v práci, ale aj pred občanmi Piešťan. Svojím konaním a neustálym obťažovaním poškodzoval jej dobré meno a zhoršoval kvalitu jej života.

Obeť šikany začala prípad riešiť s políciou začiatkom septembra. Napriek tomu, že mu polícia vzniesla za tieto skutky obvinenie, s obťažovaním ženy a rozposielaním urážlivých emailov neprestal. Vyšetrovateľka preto obvinenie voči mužovi rozšírila a zároveň podala podnet na jeho väzobné stíhanie. Trnavský súd sa s návrhom stotožnil,“ informovala trnavská polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hrozia mu tri roky väzenia

Polícia upozorňuje, že šikana či ohováranie sú protiprávne nielen v reálnom svete, ale aj v online priestore. Od 1. júla 2021 pribudol v Trestnom zákone trestný čin nebezpečné elektronické obťažovanie.

Za úmyselné dlhodobé ponižovanie, zastrašovanie, či neoprávnene konanie v mene obete prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, hrozí väzenie až na 3 roky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať