Zrážka nákladného auta s dodávkou skončila tragicky, z miesta nehody hlásia jedného mŕtveho (foto)

Dopravná nehoda
Pri nehode vyhasol jeden ľudský život. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 8. februára 2022, 14:52

Pri rannej dopravnej nehode nákladného auta a dodávky na ceste II/581 v katastrálnom území obce Hrašné (okres Myjava) vyhasol ľudský život. Na sociálnej sieti o tom informovala trenčianska krajská polícia.

Ťahač pravdepodobne dostal šmyk

Podľa doterajších zistení viedol 62-ročný vodič ťahač Scania s návesom po ceste II/581 v smere od Myjavy do Starej Turej. V obci Hrašné pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti stavu a povahe vozovky, vlastnostiam vozidla a nákladu na mokrej vozovke dostal šmyk.

Následkom toho ťahač Scania skrútilo vľavo do protismeru, kde v tom čase jazdiť 36-ročný vodič na dodávke Fiat a došlo k zrážke. V dôsledku nárazu dodávku Fiat otočilo prednou časťou smerom do Starej Turej, kde zadnou pravou časťou následne narazila do betónového stĺpu elektrického vedenia a oplotenia pozemku na ľavej strane cesty.

Dopravná nehoda mala pre vodiča dodávky fatálne následky. Jej vodič necelé dve hodiny po nehode na následky ťažkých zranení zomrel.

Dopravu museli riadiť policajti

Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom, ktorý v predmetnej veci začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava.

Počas dokumentovania dopravnej nehody bola doprava obmedzená a riadili ju policajti. Okolnosti, príčina, ako aj miera zavinenia sú naďalej predmetom vyšetrovania polície.

Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Pri nehode vyhasol jeden ľudský život. Foto: www.facebook.com
Dopravná nehoda
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom