Zomrela Zuzana Mališová, sudkyňa Najvyššieho správneho súdu SR

Sviečka, úmrtie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V piatok 9. februára vo veku nedožitých 60 rokov zomrela sudkyňa Najvyššieho správneho súdu SR Zuzana Mališová. Súd o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Pracovala aj v Československom rozhlase

Pre Najvyšší správny súd Slovenskej republiky bolo cťou, že Zuzana Mališová bola od prvých mesiacov jeho existencie súčasťou jeho pléna a že svojimi odbornými aj ľudskými kvalitami obohatila život mnohých z nás,“ uvádza sa v oznámení.

Zuzana Mališová bola absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú ukončila v roku 1987 a bol jej udelený titul JUDr. Pred vstupom do justície pracovala v rokoch 1989 až 1991 v Československom rozhlase Bratislava, na Obvodnom národnom výbore Bratislava I a v Československej tlačovej kancelári.

Predsedníčka senátu Najvyššieho správneho súdu

V rokoch 1991 až 1994 pôsobila ako justičná čakateľka Mestského súdu v Bratislave, neskôr v rokoch 1994 až 2014 ako sudkyňa Okresného súdu Bratislava I. Od roku 2015 do roku 2020 bola sudkyňou Krajského súdu v Bratislave. V rokoch 2020 až 2021 pôsobila na správnom kolégiu Najvyššieho súdu SR, najskôr ako dočasne pridelená na výkon funkcie sudcu a následne ako sudkyňa.

Od 1. augusta 2021 pôsobila ako sudkyňa Najvyššieho správneho súdu SR a od 10. decembra 2021 ako predsedníčka senátu Najvyššieho správneho súdu SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Krajský súd BratislavaMestský súd BratislavaNajvyšší správny súd Slovenskej republikyNS Najvyšší súd SROkresný súd Bratislava IUK Univerzita Komenského v Bratislave