Žilinka poveril prokurátora, aby konal v jeho mene pri žiadosti o súhlas na vzatie Fica do väzby a vylúčil Lipšica

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 22. apríla, 13:56 

Generálny prokurátor Maroš Žilinka poveril prokurátora, ktorý zastupuje špeciálneho prokurátora, aby konal v jeho mene pri žiadosti pre Národnú radu Slovenskej republiky o vydanie súhlasu na vzatie poslanca Roberta Fica do väzby. Zároveň vylúčil špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica v trestnej veci proti obvinenému poslancovi.

Dôvodom je pochybnosť o jeho nezaujatosti. Rozhodol tiež o tom, že neodníma trestnú vec Úradu špeciálnej prokuratúry. V tlačovej správe o tom informoval hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. „Dôrazne apelujem na politikov a médiá, aby boli pri svojich vyjadreniach a záveroch k trestnej veci bez znalosti spisu zdržanliví a aby rešpektovali prezumpciu neviny,“ dodal Maroš Žilinka.

Úrad špeciálnej prokuratúry doručil vo štvrtok 21. apríla generálnemu prokurátorovi podnet na podanie žiadosti o vydanie súhlasu na vzatie poslanca Národnej rady SR Fica do väzby. Ako uviedol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v stanovisku, súčasťou tohto materiálu bolo aj oznámenie o jeho zaujatosti v danej veci, keďže má v nej procesné postavenie poškodeného. Stanovisko špeciálneho prokurátora poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Dalibor SkladanDaniel LipšicMaroš ŽilinkaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Národná rada SRÚrad špeciálnej prokuratúry