Žiak rozhneval Mazureka a kotlebovcov v parlamente, spôsobil to nápis „urevaný nácek“

Miroslav Žiak, Milan Mazurek
Konflikt v parlamente medzi poslancami Miroslavom Žiakom (SaS) a Milanom Mazurekom (ĽSNS). 12. november 2020 Foto: www.facebook.com - koláž WBN
  • aktualizované 12. novembra, 15:51

V parlamente bola vo štvrtok roztržka medzi koaličným poslancom Miroslavom Žiakom (SaS) a poslancami Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Žiak počas vystúpenia Milana Mazureka (ĽSNS) v rozprave vytiahol nápis, že Mazurek je „urevaný nácek“.

Žiak vo svojom profile na sociálnej sieti napísal, že Mazurek sa naňho najprv zahnal, následne doňho strčil. Miroslav Suja (ĽSNS) mu podľa jeho slov vytrhol papier z rúk.

„Počas toho, ako som si išiel sadnúť, mi páni z ĽSNS odkazovali, že toto už nemám robiť, lebo nebudem doma v bezpečí. Ako uviedol poslanec Polák (Peter Pollák z OĽaNO, pozn. SITA), mám si vraj požiadať políciu o ochranu mojej osoby,“ píše Žiak na sociálnej sieti.

Žiak podľa hovorcu ĽSNS Ondreja Ďuricu neuniesol kritiku súčasnej vlády a koaličných poslancov zo strany Mazureka.

„Okrem toho sa chcel neznámy a nevýrazný poslanec Žiak predovšetkým zviditeľniť. Svedčí o tom jeho reakcia na poslanca Mazureka na chodbe parlamentu, kde sa ho už po incidente spýtal: No čo Miňo? Dobré to bolo, nie?,” doplnil Ďurica pre agentúru SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan MazurekMiroslav Žiak
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoSaS Sloboda a Solidarita