Zelenskyj sa stretol so srbským prezidentom Vučićom, diskutovali o Charte OSN aj nedotknuteľnosti hraníc

Zelenskyj, Grécko
Dolný rad zľava, prezident Srbska Aleksandar Vučič, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyy, grécky premiér Kyriakos Mitsotakis, predseda Európskej rady Charles Michel, prezidentka Moldavska Maia Sandu, prezident Čiernej Hory Jakov Milatovič a horný rad zľava prezident Rumunska Marcel Ciolacu, predseda vlády Severného Macedónska Dimitar Kovacevski, predseda vlády Chorvátska Andrej Plenkovič, predseda vlády Kosova Albin Kurti, predsedníčka Rady ministrov Bosny a Hercegoviny, Borjana Kristo a predseda vlády Bulharska Nikolai Denkov pózujú na fotografii v Maximos Mansion v Aténach, Grécko, pondelok 21. augusta 2023. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v utorok stretol so srbským náprotivkom Aleksandarom Vučićom. Ako referuje web Ukrajinská pravda, obe hlavy štátu sa stretli v gréckych Aténach, kde sa koná neformálny samit krajín západného Balkánu.

„Otvorené, čestné a plodné stretnutie s prezidentom Srbska. (Mali sme) dobrý rozhovor o rešpektovaní Charty OSN a nedotknuteľnosti hraníc,“ poznamenal Zelenskyj prostredníctvom Telegramu.

Obaja prezidenti hovorili aj o spoločnej budúcnosti oboch národov „v spoločnom európskom domove“ a o rozvoji vzťahov, ktoré sú pre krajiny „vzájomným záujmom“.

Srbsko dlhodobo udržiava úzke vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine a odmietlo sa pripojiť k západným sankciám, hoci sa formálne snaží vstúpiť do Európskej únie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksandar VučičVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie Európska únia