Video: Závod Jaguar Land Rover v Nitre museli evakuovať, anonym nahlásil bombu (aktualizované)

Nitra, polícia
Na miesto boli vyslané všetky dostupné policajné hliadky, služobní kynológovia so psami špeciálne cvičenými na vyhľadávanie výbušnín, pyrotechnici a hasiči. Reprofoto: www.facebook.com
  • aktualizované 18. apríla 14:58

NITRA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Výrobu v automobilke Jaguar Land Rover v Nitre museli vo štvrtok na niekoľko hodín prerušiť pre bombový poplach. Ráno okolo 7:30 zavolal mužský hlas z telefónu bez SIM karty na tiesňovú linku 112 a povedal, že „v Jaguari v Nitre je bomba“.

Zamestnancov museli evakuovať. Prehliadku automobilky polícia ukončila pred 14:00. „Žiadny nástražný výbušný systém sme nenašli a priestory boli odovzdané do užívania,“ informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Zamestnancov evakuovali

V závode pracuje približne 1 500 zamestnancov. Ako pre agentúru SITA povedala manažérka pre firemné vzťahy Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová, vo štvrtok bola riadna pracovná zmena. Po informácii od polície pracovníkov ihneď evakuovali.

Postarali sme sa o to, aby mali na zhromaždiskách počas trvania prehliadky priestorov pitnú vodu a malé občerstvenie. Poskytli sme im taktiež na odpočinok deky a miesta na sedenie v autobusoch, ktoré sme dali pristaviť v blízkosti zhromaždísk,“ uviedla Remenárová.

Prípad rieši polícia

Na miesto boli vyslané všetky dostupné policajné hliadky, služobní kynológovia so psami špeciálne cvičenými na vyhľadávanie výbušnín, pyrotechnici a hasiči. Výrobný proces bude vo štvrtok pokračovať.

Aký dopad bude mať prerušenie výroby nie je podľa Remenárovej zatiaľ možné odhadnúť. Polícia prípad rieši ako podozrenie z trestného činu šírenia poplašnej správy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v NitrePZ Policajný zbor SR