Nemeckí poslanci schválili povinné očkovanie zdravotníkov, očakáva sa súhlas aj hornej komory parlamentu

Koronavírus, očkovanie, vakcinačné centrum
Návrh stanovuje povinné očkovanie pre zamestnancov nemocníc a opatrovateľských domovov. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 10. decembra, 14:08

Nemeckí zákonodarcovia v piatok podporili návrh zákona, ktorý vyžaduje, aby sa zamestnanci nemocníc a domovov dôchodcov nechali zaočkovať proti koronavírusu. Bolo to prvé z dvoch povinných očkovaní, o ktorých sa v Nemecku uvažuje.

Minister zdravotníctva Karl Lauterbach v parlamente vyhlásil, že je nerozumné, aby niektorí, ktorí pracujú s obzvlášť zraniteľnými skupinami ľudí, stále neboli očkovaní. „Toto povinné očkovanie je potrebné, pretože je úplne neprijateľné, aby po dvoch rokoch pandémie ľudia, ktorí nám boli zverení do starostlivosti, zbytočne umierali v ústavoch, pretože tam pracujú nezaočkovaní ľudia. Toto nemôžeme akceptovať,“ povedal Lauterbach.

Viac o téme: Koronavírus

V prospech povinného očkovania zdravotníkov bolo 571 zo 689 poslancov. Proti hlasovalo 80 zákonodarcov a 38 poslancov sa zdržalo hlasovania. Návrh zákona, ktorý je v zrýchlenom legislatívnom konaní, musí ešte odobriť horná komora parlamentu. Očakáva sa, že tak učiní ešte v priebehu piatka.

Druhý návrh zákona o povinnom očkovaní, ktorý sa považuje za spornejší, by sa mal týkať vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 v prípade všetkých obyvateľov Nemecka. Parlament by o ňom mohol rokovať na budúci mesiac.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom