Začalo sa s prípravou opatrení na zlepšenie bezpečnostnej situácie, pracovná skupina mala na Úrade vlády prvé zasadnutie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zákon
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na Úrade vlády SR sa v piatok uskutočnilo úvodné zasadnutie pracovnej skupiny k príprave opatrení a návrhu zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie.

Ako informoval tlačový odbor úradu, na zasadnutí pracovnej skupiny sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, ako aj bezpečnostných zložiek SR. Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti Slovenska.

Členovia pracovnej skupiny predstavili základné ideové opatrenia, ktoré budú ďalej rozpracované na rezortnej úrovni do konkrétnej legislatívno-technickej podoby. Otvorená bola aj téma kvality mediálneho prostredia a záujem zapojiť do skvalitnenia spoločenského prostredia aj samotné médiá, ktoré sa veľkou mierou na ňom podieľajú,“ informoval úrad vlády.

Doplnil, že vedúci úradu Juraj Gedra v tejto súvislosti vyzdvihol preventívny účinok opatrení, ktoré boli vykonané na jednotlivých rezortoch a zadefinoval základnú ideu, na ktorej bude fungovať pracovná skupina, a to rešpekt k inému názoru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj Gedra
Firmy a inštitúcie Úrad vlády SR