Z Košíc môžete v lete letieť do ôsmich európskych destinácií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko Košice
Počas letnej špičky, od polovice júna do polovice septembra, bude z Košíc na pravidelných linkách prevádzkovaných šesťdesiat letov týždenne. Foto: SITA/Jozef Jarošík

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Z Košíc sa bude v rámci letného letového poriadku, od 27. marca do 29. októbra 2016, lietať na pravidelných linkách do ôsmich európskych destinácií. Novinkou je priame spojenie poľského národného leteckého dopravcu LOT do Varšavy so šiestimi letmi týždenne od 30. marca. Informovalo o tom Letisko Košice.

„Vďaka novej linke do Varšavy so spoločnosťou LOT bude z Košíc k dispozícii 36 letov týždenne do troch významných stredoeurópskych leteckých uzlov: do Viedne, Prahy a Varšavy. To je významný príspevok k zlepšeniu leteckej dostupnosti východného Slovenska,“ povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Letisko Košice – Airport Košice, a.s. Michael Tmej. „Navyše, spoločnosť Wizz Air ponúkne dvanásť letov týždenne do troch destinácií v Anglicku. Tento počet sa počas letnej špičky zvýši až na štrnásť letov týždenne,“ dodal.

Viacej letov do Viedne

Spoločnosť Austrian Airlines už stabilne počas letného letového poriadku zvyšuje počet letov na linke do Viedne na dvanásť týždenne. Niektoré z týchto letov bude prevádzkovať novými lietadlami vo svojej flotile typu Embraer E195. Prednedávnom bolo toto prúdové lietadlo prvýkrát nasadené aj na linke Viedeň – Košice. České aerolínie pokračujú s osemnástimi letmi týždenne z Košíc do Prahy. „Okrem toho budú naďalej prevádzkovať šesťkrát týždenne vnútroštátnu linku do Bratislavy a štyrikrát týždenne spojenie do Kyjeva,“ informoval marketingový manažér košického letiska Juraj Toth.

Spoločnosť Wizz Air sa v novom letovom poriadku vracia k prevádzke dvoch letov týždenne na linke do Bristolu, ktorá bola dočasne zredukovaná na jeden let týždenne. „Zvyšuje sa kapacita na linke do Londýna, ktorá bude prevádzkovaná až osemkrát týždenne (v nedeľu ráno i večer),“ priblížil Toth. „Linka na letisko Doncaster Sheffield bude naďalej prevádzkovaná dvakrát týždenne,“ dodal.

Počas letnej špičky šesťdesiat letov týždenne

Počas letnej špičky, od polovice júna do polovice septembra, bude z Košíc na pravidelných linkách prevádzkovaných šesťdesiat letov týždenne. Počas tohto obdobia bude Wizz Air lietať z Košíc častejšie: na letisko Doncaster Sheffield trikrát týždenne a do Londýna deväťkrát týždenne.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla 1. mája 2004. Po ukončení privatizačného procesu v roku 2006 prevzalo 66 % akcií spoločnosti Letisko Viedeň, zvyšných 34 % patrí štátu v správe ministerstva dopravy. Spoločnosť má základné imanie 31,141 mil. eur. Nový terminál letiska, s ktorého výstavbou sa začalo v roku 2001, bol otvorený v roku 2004.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Letisko Košice