Zrušenie výstavby nemocnice Rázsochy by mala byť podľa Rašiho pre Čaputovú posledná kvapka

NR SR: Porušenie zákona na pozemkovom fonde
Richard Raši počas tlačového brífingu strany HLAS - sociálna demokracia v budove Národnej rady (NR) SR na tému: Porušenie zákona na Slovenskom pozemkovom fonde. Bratislava, 16. marec 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Zrušenie výstavby Rázsoch by pre prezidentku Zuzanu Čaputovú mala byť posledná kvapka. Uviedol to podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši.

Ako ďalej informoval prostredníctvom tlačovej správy, zrušenie záväzku postaviť novú špičkovú univerzitnú nemocnicu na Rázsochách z Plánu obnovy je jedným z najväčších zlyhaní súčasnej vlády. Raši zároveň vyzval prezidentku Čaputovú, aby dočasne poverenú vládu odvolala a vymenovala tú úradnícku.

„Premiér Heger už rezignoval na všetky premiérske povinnosti, jedinou jeho aktivitou je kampaň jeho strany OĽANO 2. Ako môže predseda vlády vyhlásiť, že Rázsochy sa stihnú postaviť a o dva dni ich hrubú stavbu navrhne vypustiť z Plánu obnovy? Títo ľudia, ktorí nám posledné tri roky vládnu, sú tak neschopní, že aj napriek tomu, že majú peniaze, nedokážu ani obstarať nové sanitky, nieto postaviť nemocnicu,“ tvrdí podpredseda Hlasu-SD.

Jediným riešením, ako zachrániť viac ako 300-miliónov eur, ktorá bola určená na výstavbu Rázsoch, je podľa Rašiho presunutie týchto peňazí na rekonštrukcie regionálnych nemocníc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard RašiZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaUNB Rázsochy Univerzitná nemocnica Bratislava Rázsochy